Pripadnici specijalne Кosovske policije ROSU pucali su u ponedjeljak oko 11.30 sati na Bistričkom mostu, na magistralnoj cesti Кosovska Mitrovica-Leposavić na vozilo u kojem su se nalazila dva Srbina, objavio je srbijanski Ured za Kosovo.
Tom prilikom je, kako su naveli, ranjen je Miljan D. dok je njegov suvozač Dušan S. tek pukom srećom prošao bez ozljeda, dok je automobil izrešetan.
Miljan D. je pogođen u lijevu stranu grudnog koša i ima prostrijelnu ranu te je hitno prevezen u bolnicu u Кraljevu, navodi se u priopćenju.
“Pripadnici ROSU-a na srpsko vozilo i Srbe u njemu zapucali su iz rafala samo zato što nisu željeli dopustiti da ih bez ikakve osnova i razloga ROSU maltretira”, stoji u priopćenju.
Kako naglašava srbijanski Ured, Kurtijevi specijalci „nemaju što tražiti na sjeveru Кosoba, kao i na ovom punktu koji je bespravno i nelegalno podignut, a s kojega svakodnevno maltretiraju srpski narod koji tu prolazi“, prenosi N1.









