SP rukomet23: Rovovska bitka i potpuna drama Hrvatske u utakmici s Danskom

Screenshot: Youtube / Hrvatski rukometni savez

Hrvatski rukometaši ključnom utakmicom sa svjetskim prvakom Danskom u Malmo Areni otvaraju drugu fazu Svjetskog prvenstva. Na poluvrijeme je Hrvatska otišla s +1, 16:15.

Kauboji su dobro krenuli i stigli na +4, 12:8, no Danci su smanjivali razliku, da bi iz nevjerojatno dosuđenog sedmerca na samom kraju prvog poluvremena došli za samo gol zaostatka.

U 41′ Danska je povela 22:21, prvi puta nakon početnih 1:0. Hrvatska je nakon niza isključenja i čudnih odluka španjolskih sudaca u 50′ povela 27:26. Danska je opet povela u 57′, 31:30, pa u 59′ 32:31. Karačić je pola minute prije kraja izjednačio na 32:32. Cindrić je u zadnjim sekundama s hrvatske polovice promašio gol i ostao je samo bod i teorija o prolasku dalje u četvrtfinale.

Standings provided by Sofascore

SP rukomet23: Danska na početku za mnoge „nemoguće“ misije, ali nada umire posljednja