11.7 C
Naslovnica Aktualno Iz minute u minutu, Liga nacija, Hrvatska - Danska: Vatreni u Maksimiru...

Iz minute u minutu, Liga nacija, Hrvatska – Danska: Vatreni u Maksimiru zasjeli na čelo ljestvice

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras pred 22.500 navijača u Maksimiru odigrala je protiv Danske 2:1 i zasjela na čelo skupine 1 najjačeg ranga (A) u Ligi nacija.

Prvo poluvrijeme proteklo je u šahovskoj partiji na baš visokog intenziteta.

Vatreni su imali dvije izglednije prilike, glavom su pucali Šutalo u 2′ i Gvardiol u 26′ malo pokraj stative Schmeichelovog gola, a Danci su imali snažni udarac Eriksena u 39′, ali je Livaković obranio. Livaković je dobro reagirao i kada je ispred njega u 34′ izbio Mæhle. Na odmor se otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu Hrvatska je povela 1:0. U 49′ Korner za Hrvatsku, odbila se lopta na rub kaznenog prostora, a Sosa je lijepo plasirao oko šume nogu u lijevi kut danskog gola.

Danska preko Eriksena izjednačuje u 77′,m bomba s dvadesetak metara, 1:1.

U 77′ je ušao u igru, u 79′ Lovro Majer donosi pobjedu Hrvatskoj, 2:1.

Hrvatska-Danska (20.45)

HRVATSKA: Livaković – Juranović, J. Šutalo, Gvardiol, Sosa – Modrić, Brozović, Kovačić – Pašalić, Kramarić, Perišić.

DANSKA: Schmeichel – Andersen, A. Christensen, Kjær, Mæhle – Wass, Höjbjerg, Delaney – Eriksen – Skov Olsen, Braithwaite.

Sudi: Davide Massa, Italija

———————————————————————————————————————–
Hrvatska-Danska 2:1

90+5′ Kraj, pobjeda Vatrenih 2:1

90+3′ Vida umjesto Modrića

90′ Igra se 4 minute nadoknade

90′ Vlašić je pucao, nedovoljno jako

89′ Olsen van, Dolberg ulazi

85′ Eriksen je pucao, Livaković hvata fantastično, Gvardiol je promijenio smjer lopte

79′ Maaaaaajer 2:1Oršić je asistirao

77′ Eriksenova bomba s dvadesetak metara, 1:1Majer ulazi umjesto Kovačića

75′ Korner za Vatrene, kratka kombinacija, izbijeno

71′ Kramarić, Perišić i Pašalić izlaze, Oršić, Petković i Vlašić ulaze. Kjær je izišao, Jensen ušao

70′ Kovačić je lijepo prošao ali pucao pokraj gola

69′ Perišić je ozlijeđen, pruža mu se pomoć

66′ Modrić puca, Schmeichel brani

60′ Damsgaard ulazi, Braithwaite van, Hojlund i Kristensen ulaze umjesto Wassa i Delaneya

58′ Prekršaj na Modriću na rubu kaznenog prostora, Kjaeru žuti. Perišić puca malo pokraj stative

51′ Kramarić puca visoko iznad gola

49′ Korner za Hrvatsku, Soossaaaaaa 1:0. Odbila se lopta nakon kornera na rub kaznenog prostora, a Sosa je lijepo plasirao oko šume nogu u lijevi kut danskog gola

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima

45′ Na poluvrijeme se ide bez golova

44′ Juranović puca sa strane, Schmeichel hvata

39′ Eriksen snažno puca. Livaković brani, korner za Dance, izbijeno

36′ Perišiću žuti

34′ Livaković sjajno spašava, išao je Maehle 1 na 1

33′ Šahovska partija…

26′ Korner za Vatrene, Gvardiol puca glavom malo pokraj gola

23′ Wass puca preko Livakovićevog gola

22′ Perišić puca preko gola

17′ Kovačić puca visoko iznad gola

15′ Korner za Dance, izbijeno

10′ Igra se na sredini terena

4′ Brozović puca pokraj gola

2′ Korner za Hrvatsku, Šutalo je pucao glavom malo pokraj gola Danaca

1′ Počela je utakmica…