Nakon Bare i Čoje, u Sinju se danas trčala 307. Alka. Naša najpoznatija viteška igra slavi herojsku obranu od Turaka u 18. stoljeću. S godinama je postala neizostavan dio kulture Sinjana i cijelog tog kraja, a mještani i alkari za Alku se pripremaju gotovo cijelu godinu. 17 alkara borilo se za prestižnu titulu slavodobitnika.
Nakon himne i minute šutnje, prema protokolu uslijedio je govor. Novi alkarski vojvoda Mario Šušnjara, dugogodišnji kopljanik, dvostruki slavodobitnik Sinjske alke i Čoje te pobjednik Bare, rekao je uoči početka natjecanja: – Svečano ispred vas stoje ponosni alkari, spremni da odigraju vitešku igru, piše HRT.
Frano Ivković pobjednik je 307. Sinjske alke. Treći je put okrunjen za slavodobitnika.
Ivo Zorica u drugom je pripetavanju pogodio u jedan, a Frano Ivković u dva i s ukupno devet punata treći put osvojio Alku.
U prvom pripetavanju Ivo Zorica i Frano Ivković pogodili su u jedan i s ukupno sedam punata i nastavili pripetavanje. Kristijan Bikić je nakon promašaja ostao na šest punata i završio natjecanje.











