Društvenim mrežama počeo se širiti ‘govor‘ Urše Raukar-Gamulin, zastupnice Možemo! tijekom sjednice Sabora.
Pred govornicu je samouvjereno stigla s računalom i počela s govorom, no ubrzo je sve krenulo nizbrdo.
– Danas svi o Mariću, a ja ću o kulturi. Ajoj. Sad sam se pogubila. Samo malo. Evo ga. Dakle, jednom davno postajala je radio-televizija Zagreb i bila je poznata kao jedna od najboljih i najprofesionalnijih sastavnica tadašnje JRT, Jugoslavenske radio-televizije – započela je svoj govor Raukar.
– Eee, hm… Joj, evo sad vidite što se meni dogodilo. Eto, da. Izgubila sam svoj govor. Mogu dobiti pauzu, gospon predsjedavajući – upitala je predsjednika Sabora Željka Reinera koji joj je kroz smijeh odgovorio: ‘Nažalost, ne. Nije predviđeno poslovnikom‘.
Nastup za pamćenje uvažene saborske zastupnice Urše Raukar, molim poslušati sve 54 sekunde: pic.twitter.com/BLzn7yKX6l
— Gospa tužnog lika (@utikejt) July 7, 2022
– E, onda ništa. Toliko ste me zbunili sa svojim mjerenjem vremena da sam onda… Neću – kazala je Raukar i završila svoj govor.
Fijasko je tim veći što je Urša Raukar-Gamulin poznata kazališna i filmska glumica.
Snimka je izazvala brojne reakcije na Twitteru.
– Od jedne renomirane glumice se valjda iskustveno očekuje da se pripremi i dikcijom potvrdi svoj renome… – glasi jedan od komentara.
– Za takve ‘govore‘ Urša Raukar dobiva saborsku plaću! Zar nije mogla izreći barem tri suvisle rečenice iz svoje glave? Tko je onda autor toga govora koji joj se ‘izgubio‘? – komentirao je drugi korisnik.
Priliku da ‘bocne‘ kolegicu nije propustio niti saborski zastupnik Mosta Nikola Grmoja koji je napisao: ‘Kaže jedan prijatelj: drugačije i ne može završiti kad počneš govoriti da je RTV Zagreb bio profesionalna televizija‘‘, komentirao je Grmoja na Twitteru, prenosi Jutarnji list.









