Hrvatska danas
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • Tech
  • Život i zabava
  • Kolumne
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • Tech
  • Život i zabava
  • Kolumne
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
Hrvatska danas
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate

Hrvatska danas > Najnovije > Aktualno > Mamić: Situacija u Zagrebu gora je nego za vrijeme Bandića

Mamić: Situacija u Zagrebu gora je nego za vrijeme Bandića

2. lipnja 2022.
u Aktualno
Ankica Mamić: Mislim da je i premijeru jasno da je Bandiću isteklo vrijeme

Screenshot: N1

Podijelite na FacebookuPodijelite na Whatsappu

Gošća N1 Studija uživo bila je komunikacijska stručnjakinja Ankica Mamić. Komentirala je glavnu državnu odvjetnicu Zlatu Hrvoj-Šipek, koja je u srijedu pred Saborskim Nacionalnim vijećem za praćenje provedbe Strategije suzbijanja korupcije odgovarala na pitanja o eventualnom političkom utjecaju na rad Državnog odvjetništva (DORH).

“Stvar koja prva pada u oči je ta da postoji velika podudarnost među svim hrvatskim institucijama. Povjerenje građana više i ne postoji. To nepovjerenje prema svim obnašateljima javnih funkcija omogućuje opoziciji da iz toga crpi svakodnevne teme o kojima se i ovdje kod vas raspravlja. Situacija je dosta složena. Upitna je nezavisnost od politike glavne državne odvjetnice, a saborska većina je politika. Činjenica je da je bilo puno kontroverznih izjava između predsjednika i premijera, a saznali smo da je postojao pritisak od svih osim od premijera. Vrlo je važno da ona ima podršku većine, bez obzira što manjina misli da ona ne radi dobro”, rekla je Mamić.

O slučaju Žalac

Na upit o utjecaju slučaja Žalac na percepciju građana, Mamić navodi kako je teza “tko radi taj i griješi” stigla prekasno.

“Prisjetimo se samo one konferencije sa šeficom USKOK-a. Rekla bih, ne ulazeći u meritum, da je s komunikacijskog aspekta bilo očito da su obje bile u nelagodi i da su se našle u situaciji za koju nemaju odgovor. U takvoj situaciji ne sazivate tiskovnu konferenciju. Na tom slučaju sigurno se dogodio daljnji pad povjerenja u DORH i to je nešto što godinama opet treba ‘peglati’. Mogu reći da ne vidim niti jednu hrvatsku instituciju koja aktivno upravlja svojom reputacijom”, navodi Mamić.

Komentirala je i reformu zdravstva te situaciju u kojoj se nalazi ministar Vili Beroš.

“Hrvatsko zdravstvo treba kiruršku intervenciju, a ne kozmetičke prepravke. Problemi nisu počeli s Berošem, a kako za sada izgleda, neće niti završiti s njime. Prošle je godine podignut budžet HZZO-a, a ove godine taj proračun nije smanjen. Time se nije smanjio niti dug prema veledrogerijama. Imam mnogo liječnika među prijateljima koji i sada smatraju da previše rade. S druge strane, imate cijelu hrpu osiguravajućih društava. Trebalo bi tu prvo pobrojati sve sudionike i pripremiti cjeloobuhvatnu reformu. Ne može jedan ministar provesti tu reformu. Trebao bi tu sudjelovati i ministar financija, a bit će i puno tema koje će trebati artikulirati.

O stanju u Zagrebu

Osvrnula se i na godinu dana nove vlasti u Gradu Zagrebu te politički angažman stranke Možemo.

“Nisam razočarana jer sam realist. Nisam puno očekivala, a čak ni ta mala očekivanja nisu bila ispunjena. Ne žalim za Bandićevim vremenima, dapače. Izvana se može vidjeti da je nova vlast poštena, ali to nije dovoljno. Mi imamo apsolutno zapušten grad, koji je zatrpan smećem i situacija je gora nego za vrijeme Bandića. Ove cijevi koje pucaju također nemaju veze s Bandićem. Stječe se dojam da se bave temama iz svoje aktivističke karijere. Grad je zapušten i neuredan i ne vidimo izlaz iz situacije”, zaključno navodi Mamić, piše N1.

PovezaneObjave

VIDEO Burno u Saboru. Zastupnica iz Vojvodine: Osjećam se kao u Srbiji. Ljevica koristi istu retoriku. To je prestrašno
Aktualno

Vapaj Hrvata iz Vojvodine zbog diskriminacije srbijanskih vlasti: Pokušavaju nam sve to oduzeti ali ne damo

Oglasio se i Hajduk: Jedno kolo, dvije linije…
Aktualno

Torcida poslala snažnu poruku s Poljuda: Hrvatska već vidje svakojakih čuda al ne nađe štrika za toliko Juda

Pupovac poludio zbog Penave i Jagodnjaka i specijalnog rata s ASK-om: Plenković je odgovoran! Nema srpsko-partizanske urote
Aktualno

Čak je i notorni Klasić priznao da je Pupovac organizirao izložbu četničkom ideologu. I potom izvalio nečuvenu glupost….

Poruka Tomaševiću i nalogodavcima: Thompson će i dalje pjevati svoje pjesme i u tome ga neće nitko spriječiti
Aktualno

Thompson objavio kad počinje prodaja ulaznica za dodatne koncerte u tri grada. A Zagreb ???

Miletić o prekidu Dana srpske kulture u Splitu: Kad nepravda postane zakon – otpor postaje dužnost!
Aktualno

Miletić poručio Milanoviću da pazi na jezik: Nisu to nikakve vucibatine nego heroji Vukovara. Petar Gojun – zapamtite to ime!

Najnovije

  • Aktualno
  • Gospodarstvo
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Kolumne
  • Sport
  • Tech
  • Život i zabava
VIDEO Derbi na Poljudu: Hajduk ostaje prvi a Osijek posljednji na ljestvici
Sport

VIDEO Derbi na Poljudu: Hajduk ostaje prvi a Osijek posljednji na ljestvici

VIDEO Burno u Saboru. Zastupnica iz Vojvodine: Osjećam se kao u Srbiji. Ljevica koristi istu retoriku. To je prestrašno
Aktualno

Vapaj Hrvata iz Vojvodine zbog diskriminacije srbijanskih vlasti: Pokušavaju nam sve to oduzeti ali ne damo

Oglasio se i Hajduk: Jedno kolo, dvije linije…
Aktualno

Torcida poslala snažnu poruku s Poljuda: Hrvatska već vidje svakojakih čuda al ne nađe štrika za toliko Juda

VIDEO Blijedi Dinamo izgubio na Maksimiru od susjeda iz Velike Gorice
Sport

VIDEO Lokomotiva-Slaven: Fantastičan pogodak Jagušića ali na kraju svakome po bod

Ne bacajte tekućinu iz staklenke s maslinama: Može biti jako korisna
Hrvatska

Uhićen Zoran Korda (61) zbog ratnog zločina kod Šibenika: Mirni maslinar iz Kistanja ili zločinac četnik?

USB LIJEPA NAŠA: PER ASPERAM AD ASTRA
Impressum

© 2025 Hrvatska danas

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Najnovije
  • Aktualno
  • Hrvatska
  • Inozemstvo
  • Sport
  • Tech-SCI
  • Gospodarstvo
  • Život i zabava
  • Kolumne

© 2025 Hrvatska danas

Koristimo kolačiće u svrhu pružanja boljeg korisničkog iskustva na stranici. Ukoliko nastavite s pregledavanjem ove stranice pretpostavit ćemo da se slažete s tim.PrihvaćamPročitaj više