Naslovnica Sport VIDEO Benzema hat-trickom i Modrić fantastičnom igrom i asistencijom srušili Chelsea u...

VIDEO Benzema hat-trickom i Modrić fantastičnom igrom i asistencijom srušili Chelsea u Londonu

CHELSEA – REAL MADRID 1:3 (Havertz 40′ / Benzema 21′, 24′, 46′)

CHELSEA (3-1-4-2): Mendy – Christensen (od 46. Kovačić), Thiago Silva, Rüdiger – Jorginho (od 64. Loftus-Cheek) – James, Kante (od 46. Ziyech), Mount, Azpilicueta – Havertz, Pulišić (od 64. Lukaku)

REAL MADRID (4-3-3): Courtois – Carvajal, Eder Militao (od 65. Nacho), Alaba, Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos (od 74. Camavinga) – Valverde (od 86. Ceballos), Benzema (od 86. Bale), Vinicius Jr.

LONDON – stadion Stamford Bridge. Gledatelja: 40,000. Sudac: Clément Turpin (Francuska)

Učitelj protiv učenika, Modrić protiv Kovačića, bila je glavna tema utakmice Chelseaja i Reala, prvog dvoboja četvrtfinala Lige prvaka, šlagvort priče koja se dosad nije dogodila. Jer, kumovi, intimusi, momci koji su obilježili Real, Hrvatsku, pa i Dinamo, dosad nisu bili na kontra stranama. Prvi međusobni susret zaintrigirao je sve. I postavio pitanje: je li učenik nadmašio učitelja? Pitanje je, doduše, ostalo neodgovoreno do poluvremena, jer Luka je započeo utakmicu, a Mateo je u igru ušao početkom drugoga dijela… No i nakon toga, Modrić je pokazao da je i dalje u ovome času “tata”…

Kako god, hrvatsku priču, koja ipak nije postala glavna ukrao je – Karim Benzema. Nakon što je hat-trickom preokrenuo PSG u uzvratnoj utakmici osmine finala LP-a, Francuz je odlučio nastaviti istim tempom: tri gola usred Londona za pobjedu nad aktualnim europskim prvakom, za jasnu poruku uoči uzvrata, a možda i nastavka natjecanja: City, Liverpool i Bayern pazite se, Real je još itekako živ… Jer, nakon prve utakmice, Ancelottijeva momčad uoči uzvrata u Madridu ima 3-1. Premda nema više pravila gola u gostima – nije malo, nikako.

U prvih 20 minuta smjenjivale su se akcije, već u 5. zaprijetio je Havertz, u 10. je Vinicius pogodio gredu, u 15. je Courtois sjajno izvadio slobodnjak Jamesa… a onda je stigla 21. minuta i prvi “blagoslov” magičnog Francuza: fantastični Benzema odigrao je za Viniciusa na bok, a Brazilac mu je uzvratio izvrsnim centaršutom koji je francuski napadač spektakularno glavom pospremio u mrežu… za Chelsea – Real 0-1!

BENZEMIN SJAJAN POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

Niti tri minute nakon “učitelj” Modrić pokazuje “učeniku” Kovačiću kako se to radi na ovom stupnju natjecanja: Modrić je odlično ubacio, “pola gola”, a dok su stoperi Chelseaja gledali, Benzema je u padu sjajno zabio glavom u suprotni kut. Chelsea – Real, usred Londona, 0-2.

MODRIĆEVU ASISTENCIJU I BENZEMIN POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

Činilo se tada da Chelsea “pod embargom” ne može odgovoriti, no u 41. James je probio desni bok i poslao povratnu do Jorginha koji centaršutom “u trepavicu” pogađa Havertza za smanjenje vodstva na Stamford Bridgeu.

HAVERTZOV POGODAK POGLEDAJTE OVDJE.

Može li se Chelsea vratiti, bilo je, pak, gotovo hipotetsko pitanje, jer odmah po nastavku, početničku pogrešku napravio je senegalski vratar Edouard Mendy, koji se u 46. minuti previše zaigrao s loptom i potom, pod Benzeminim presingom, u panici dodao prekratku loptu Rüdigeru, a Francuz je krade i postiže svoj novi hat-trick u Ligi prvaka za 1-3.

BENZEMIN POGODAK ZA HAT-TRICK POGLEDAJTE OVDJE.

Bilo je kasnije velike želje i dominacije domaćina; Thomas Tuchel uveo je uz Kovačića (umjesto Christensena) i Ziyecha (za Kantea), i Loftus-Cheeka (za Jorginha), pa konačno i Lukakua (za Pulišića), koji su unijeli veliki pritisak prema Realu, a oni u 69. prijete preko Lukakua te 70. putem Mounta, no Real smiruje igru i kreira sebi sjajnu situaciju uoči uzvrata za odlazak među četiri najbolje momčadi kontinenta. Do kraja se priča posve smirila, i iako se Chelsea nada, Real se na Bernabeu vraća s kapitalnom prednošću. Iako je Chelsea bio adekvatan konkurent, Real pragmatikom i – Benzemom! – opet cilja na najviše.

Bayernu će, ujedno, trebati preokret: Villarreal je u prvoj utakmici četvrtzavršnice poveo u 8. minuti, kada je potpuno krahirala njegova obrana, a Danjumi s pet metara nije bilo teško pogoditi mrežu. Villarrealu je u 41. poništen i gol Coquelina, a premda su Bavarci do kraja imali brojke na svojoj strani, u uzvratu će morati znati odgovoriti majstoru nokaut faze Unaiju Emeryju…, pišu Sportske novosti.