Prosvjednik u Moskvi leži licem prema dolje sa vezanim rukama u znak počasti zbog načina na koji su tijela nekih Ukrajinaca pronađena u gradovima u blizini Kijeva koje su donedavno bile okupirane od strane ruskih snaga, javlja BBC.
Šokantne slike tijela na ulicama Buče – neka s vezanim rukama – izazvale su međunarodne osude Rusije posljednjih dana.
Fotografije prosvjeda podijelila je ruska nezavisna stranica Holod.media. Osoblje stranice pobjeglo je iz Rusije i često su bili na meti ruskih vlasti – ali još uvijek nisu blokirani, za razliku od drugih publikacija.
Prosvjednik je na slikama u raznim dijelovima ruske prijestolnice, uključujući i na mostu u blizini gradske katedrale Krista Spasitelja.
Акция «Буча-Москва»
1. Александровский сад
2. Мост у Храма Христа Спасителя
3. Никольская улица
4. Старый Арбат pic.twitter.com/pfbtWvSMPi— Холод (@holodmedia) April 4, 2022
Iako su prosvjedi u Rusiji posljednjih godina postali sve ograničeniji, od invazije predsjednika Putina na Ukrajinu održani su brojni skupovi i demonstracije manjih razmjera, piše BBC.