Osim nje još su optuženi Dalibor Rožanković, Silvijo Kobešćak i Bernard Popec
Na zagrebačkom Županijskom sudu počela je objava presude Marini Lovrić Merzel i drugima, a sud ih je sve nepravomoćno proglasio krivima.
Uz nju, još su optuženi Dalibor Rožanković, Silvijo Kobešćak i Bernard Popec. Bivša SDP-ova županica nepravomoćna je osuđena zbog primanja 100.000 eura mita od Željka Žužića.
Od njezina uhićenja prošlo je gotovo sedam godina Nakon što je uhićena i službeno je protiv nje pokrenuta istraga koja je u lipnju 2015. okončana podizanjem optužnice. Od podizanja optužnice do početka suđenja prošle su tri godine jer je Žužić pregovarao o nagodbi s USKOK-om, a kada se konačno nagodio, ta se nagodba za sud, odnosno za suca Ivana Turudića, pokazala problematičnom.
Žužić je priznao da je bivšoj županici dao 100.000 eura mita, za što je dobio blažu kaznu, no tu nagodbu sudac Turudić nije htio prihvatiti. Zbog toga je USKOK demonstrativno napuštao sudnicu, no nagodba je ipak na kraju postala validna, a Žužić je od optuženika postao svjedok u postupku. Na koncu, suđenje je počelo 2018., spis je od suca Turudića preuzeo sudac Vjeran Blažeković.
Osim za primanje mita, Lovrić Merzel je zajedno sa svojim nećakom nepravomoćno osuđena jer je novac od mita pokušala prikriti kupnjom stana u Zadru koji je upisan na nećakovo ime.
Osuđena je i zbog kupnje zgrade od Bernarda Popeca, koja je prenamijenjena u Hitnu. Ukupni, prema optužnici prenapuhani trošak bio je 11.2 milijuna kuna.
Bivša županica osuđena je i zbog plaćanja savjetnika, zapošljavanja svoje rodbine, plaćanja privatnih troškova službenom karticom.
Ona je osuđena na jedinstvenu kaznu od 7 godina zatvora. Oduzet joj i stan u Zadru te joj je oduzeto oko 680.000 kuna. Kobešćak je dobio godinu dana zatvora, a Popec i Rožanković po godinu i pol svaki. Marina Lovrić Merzel će nakon objave presude biti odvedena direktno u Remetinec.
Lovrić Merzel i ostali optuženici nijekali su krivnju, a tijekom suđenja saslušani su deseci svjedoka. Među njima su bili i Jasmina Jovev, od čije je prijave i krenuo kazneni progon Lovrić Merzel te Žužić, piše vecernji.hr.