-0.6 C
Zagreb
Naslovnica Aktualno Mišljenje građana: Kompletna Hrvatska ostat će na nama starcima

Mišljenje građana: Kompletna Hrvatska ostat će na nama starcima

Prema prvim rezultatima popisa stanovništva, najveći pad broja stanovnika u odnosu na prethodni popis zabilježen je u Vukovarsko-srijemskoj županiji. Najistočnija županija u posljednjih deset godina izgubila je oko 35 tisuća ljudi što je petina stanovništva. Evo što kažu građani na istoku i na jugu zemlje.

– Brojni su i kompleksni razlozi demografskog stanja u kojemu se Hrvatska i ova naša županija nalaze ono što je najvažnije više se umire nego što se rađa, to naravno ima svoje različite uzroke zašto je to tako nažalost više ih se iseljava nego što se doseljava, rekao je demograf s Instituta Ivo Pilar u Vukovaru Dražen Živić.

– Žao mi je ostat će kompletna Hrvatska nama starcima mladi odlaze trbuhom za kruhom, rekla je građanka.

– Mi naš grad obožavamo on je prelijep na dvije rijeke sve ima samo nema radnih mjesta, dodala je druga.

– To je složeno pitanje, tu je više razloga zašto su ljudi otišli. Otišli su zato, po meni, prije svega zbog ekonomskih razloga i razočarali su se ovom situacijom u zemlji, kazao je građanin Dubrovnika.

– Mislim da je situacija u zemlji jako teška. To je broj 1.To je broj 1 prema tome mislim da ljudi više nemaju hrabrosti ući u neku bračnu zajednicu, poručio je drugi, piše HRT.

Najnovije

Još iz rubrike