-0.2 C
Naslovnica Aktualno Iz minute u minutu, Hrvatska-Rusija: Vatreni idu u Katar! Rusi su si...

Iz minute u minutu, Hrvatska-Rusija: Vatreni idu u Katar! Rusi su si zabili gol u kaljuži Poljuda

Na rasprodanom splitskom Poljudu pred oko 32 tisuće navijača Hrvatska je pobijedila Rusiju 1:0 i plasirala se izravno na Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Vatreni su dominirali, stvarali šanse na kišom potpuno natopljenom Poljudu. Rusi su zabili autogol u 81. minuti.

Screenshot

U odnosu na utakmicu na Malti Zlatko Dalić je u prvih 11 napravio dvije izmjene, Dejan Lovren počeo je umjesto Ćalete-Cara, a Nikola Vlašić na desnom krilu gdje je protiv Malte fantastično igrao Lovro Majer.

Hrvatska je imala 69 posto posjeda lopte, 19 udaraca na gol, Rusi samo dva. O potpunoj dominaciji govori i da su Vatreni imali 620 dodavanja, Rusi 304.

Hrvatska – Rusija (15:00)

Hrvatska: Grbić – Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Modrić, Brozović – Vlašić, Pašalić, Perišić – Kramarić

Rusija: Safonov – Karavaev, Divjejev, Džikija, Kudrjašov – Fjomin, Barinov – Ionov, Bakaev, Golovin – Smolov

Sudac: Danny Desmond Makkelie, Nizozemska

———————————————————————————————————————

Hrvatska-Rusija 1:0

90+4′ Korner za Vatrene, pa još jedan, gotovo je, Hrvatska ide u Katar

90+2′ Karavajev puca preko gola. Grbiću žuti, odugovlačenje

90′ Četiri minute nadoknade

89′ Livaji žuti karton

86′ Kramarić van, Stanišić ulazi

83′ Korner za Ruse, nema opasnosti

81′ Gooool 1:0 za Hrvatsku, Kudrjašev je zabio, Sosa je ubacio u kazneni prostor, nespretna reakcija Rusa i lopta je prevarila Safonova

80′ Fjomin van, Glebov unutra

78′ Mostovoj umjesto Bakajeva

76′ Brekalo i Livaja umjesto Pašalića i Juranovića

74′ Fjomin puca iznad Grbićevog gola

72′ Petković glavom puca pokraj gola, Gvardiol je ubacio

71′ Grbić je nekako uhvatio loptu, Karavaev je pokušao pucati

68′ Barinov je ostao ležati

65′ Sudar glavama Kramarić i Divjejev

62′ Brozović puca pokraj gola

61′ Petković glavom puca, Safonov brani

58′ Kramarić puca preko gola. Vlašić van, Petković ulazi

56′ Čistjakov, Zobnjin i Zabolotnji ulaze, van Golovin, Ionov i Smolov

55′ Smolovu žuti, prigovor

53′ Novi korner za Vatrene

51′ Golovinu žuti, prekršaj na Modriću

48′ Korner za Modrića, Rusi su se obranili

47′ Pašalić puca glavom s 4 metra, nakon centaršuta Juranovića, Safonov spašava Ruse

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, Kramarić puca iznad gola Rusa. Teren je ozbiljno natopljen vodom

———————————————————————————————————————-

45+2′ Na odmor se otišlo bez golova

45+1′ Korner za Ruse, nema opasnosti

45′ Golovin lagano do Grbića

42′ Pritisak Vatrenih traje

36′ Grbić hvata udarac Rusa

35′ Perišić puca pokraj gola

32′ Korner, Juranović za Modrića, Modrić vraća, Juranović puca, Safonov brani

30′ Hrvatska ima 72 posto posjeda lopte, osam udaraca prema golu (tri u okvir, dva blokirana), Rusi nisu uputili nijedan do sada

27′ Korner za Vatrene. Modrić za Brozovića, puca, Safonov brani

25′ Perišić puca glavom preko gola

24′ Brozović je pucao s dvadesetak metara malo pored gola

22′ Sosa puca iz daljine pokraj gola

20′ I dalje bez ideje…

17′ 67 posto posjeda lopte za Vatrene

14′ Bez konkretnih akcija

9′ Kramarić puca glavom u Safonova

7′ Prvi korner za Vatrene, Sosa kratko do Modrića, ubacuje, Safonov hvata

6′ Perišić puca, Safonov brani

4′ Igra se uglavnom na sredini terena

1′ Počela je utakmica, pada jaka kiša, teren je natopljen