Rijeka uvjerljivom pobjedom protiv Oriolika izborila četvrtfinale s Dinamom

Nogometaši Rijeke plasirali su se u četvrtfinale hrvatskog Kupa nakon što su na gostovanju kod NK Oriolika u Oriovcu slavili sa 6:0 (1:0).

Dugo su otpor trećeligaša lomili Riječani u prvom dijelu i tek su uspjeli u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Issah Abass precizan iz kaznenog udarca.

Denis Bušnja povisio je rezultat na dva gola prednosti u 48. minuti, a osam minuta kasnije Jorge Obregon zabija iz još jednog penala. Bušnja do kraja utakmice stiže do hat-tricka, prvo je precizan u 69. minuti, a zatim u 83. iz novog kaznenog udarca za 5:0. Vratar Herceg obranio mu je pokušaj s bijele točke, ali nije uspio i drugi udarac.

Konačnih 6:0 u 90. minuti postavio je Mato Stanić.

Rijeka će u četvrtfinalu igrati protiv Dinama u Zagrebu, a taj dvoboj na rasporedu je 1. prosinca. U preostala tri četvrtfinalna susreta igrat će Lokomotiva – Hajduk, Gorica – Istra 1961 i Osijek – Slaven Belupo, piše HRT.