-0.1 C
Naslovnica Aktualno Iz minute u minutu, kvalifikacije za SP Katar22, Malta - Hrvatska 1:7:...

Iz minute u minutu, kvalifikacije za SP Katar22, Malta – Hrvatska 1:7: Golijada Vatrenih, postigli svih osam golova

Vatreni su večeras na Malti pobijedili 7:1, a u nedjelju protiv Rusije igraju u Splitu, odlučujuću utakmicu u borbi za izravni plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine. Rusija trenutno ima dva boda više od Vatrenih. Večeras su pobijedili Cipar 6:0, tako da Hrvatskoj na Poljudu treba pobjeda za izravan plasman u Katar.

Lovro Majer je dobio mjesto u prvih 11 nakon dobrih predstava u Rennesu, Dalić ga je pozvao naknadno. Debitant Ivo Grbić zamijenio je na vratima standardnog Dominika Livakovića, nakon dobrih igara u francuskom Lilleu.

Vatreni su dominirali, Majer je postigao dva od sedam hrvatskih golova, a osmi gol je postigao također Vatreni – Brozović je pospremio loptu nakon nespretne reakcije iza leđa Grbića.

Malta-Hrvatska (20:45)

Malta: Bonello – Pepe, Agius, Shaw – Camenzuli, Teuma, Kristensen, Attard – Degabriele, Montebello, Mbong

Hrvatska: Grbić – Juranović, Ćaleta-Car, Gvardiol, Sosa – Modrić, Brozović – Majer, Pašalić, Perišić – Kramarić

Sudi: Deniz Aytekin (Njemačka)

———————————————————————————————————————–

Malta-Hrvatska 1:7

90’+2, Kraj 7:1 za Hrvatsku

90′ Igra se 2 minute nadoknade

84′ Petković puca, Bonello brani

83′ Shaw van, Micallef ulazi

81′ Pisani puca preko Grbićevog gola

79′ Pepeu žuti, žestok start na Livaju

78′ Korner za Hrvatsku, nema opasnosti, lopta je u nastavku došla do Petkovića koji puca u blok

70′ Livaja mlako puca, Bonello hvata

68′ Dimech ulazi, Mbong izlazi

64′ Majer 7:1

63′ Guillaumier ulazi Teuma, van, Satariano ulazi, Montebello van

62′ Livaja umjesto Pašalića

54′ Petković umjesto Kramarića, Vlašić umjesto Modrića, Oršić umjesto Perišića

53′ Kramariiić 6:1, Maltežani su pogriješili, Kramarić je realizirao

50′ Majer krasno do Perišića, koji puca preko gola

47′ Majeer 5:1, Kramarić je pucao, Bonello odbija, Majer zabija

46′ Kristensen van, Pistan unutra, Jakić umjesto Brozovića, počelo je drugo poluvrijeme

———————————————————————————————————————-
45+2′ Hrvatska odlazi na odmor s prednošću, 4:1

45+1′ Mooodrić 4:1 Krasna asistencija Pašalića petom

45+1′ Perišić s pet metara puca pokraj gola

43′ Vatreni imaju 66 posto posjeda lopte

42′ Perišić glavom puca, Bonello hvata

39′ Kakva kontra, Majer fantastično upošljava Kramarića, ovaj ulazi u kazneni prostor Malte i servira loptu za Pašalića, 3:1

38′ Korner za Maltu, nema opasnosti

36′ Korner za Majera, nema opasnosti

31′ Brozović autogol, 2:1 Nespretna reakcija, sam sebe je pogodio loptom u glavu i prevario Grbića

28′ Korner za Maltu, nema opasnosti za Grbića

24′ Kramarić puca pokraj gola

22′ Prekršaj na Perišiću na rubu kaznenog prostora, izveo je Modrić, Ćaleta – Car zabija 2:0

16′ Korner za Modrića, Bonello hvata loptu

13′ Sada Maltežani zabijaju gol, Degabriele je izišao sam pred Grbića ali gol je postignut iz zaleđa, potvrdila VAR soba

11′ Gvardiol je zabio gol, VAR pregledava, poništen gol….navodno zaleđe

9′ Udarac Modrića s dvadesetak metara, Bonello brani

6′ Periiišiiić 1:0 Modrić je oteo loptu Maltežanima, Kramarić proslijedio Perišiću koji je bio precizan.

3′ Kramarić puca preko gola