8 C
Naslovnica Sport HNL: Osijek opet prvi na ljestvici

HNL: Osijek opet prvi na ljestvici

U ogledu 15. kola HT Prve lige Osijek je pred svojim navijačima pobijedio Istru 1961 s 3:0, iako su gosti ostavili mnogo bolji dojam nego to govori rezultat.

Osječani su imali stanku u prošlom kolu te nisu igrali derbi kod Rijeke zbog povećanog broja pozitivnih testova na COVID-19 u igračkom kadru. Povratak na teren je bio pobjednički, no put do pobjede nije bio nimalo ugodan.

Osijek je rano poveo, golom Žapera u petoj minuti, ali do kraja poluvremena bolji je dojam ostavila momčad iz Pule. Na samom kraju prvog dijela zatresao se i domaći okvir vrata, a čak tri dobra pokušaja u jednom napadu (Beljo, Bande, Marin) nisu gostima donijeli izjednačenje.

Osijek je golom Topčagića u 60. minuti povećao vodstvo, nakon čega je opet Istra 1961 napadala, ali i propuštala šanse (Mahmoud je pogodio gredu). Utakmica je zaključena u 75. minuti kada je Fiolić pogodio za 3:0.

Osijek je opet prvi na ljestvici i ima tri boda više od Dinama (dvije utakmice manje) i Rijeke (utakmica manje). Istra 1961 je izgubila ligašku utakmicu nakon tri susreta, piše HNTV.

HT Prva liga, 15. kolo: Osijek – Istra 1961 3:0 (Žaper 5., Topčagić 59., Fiolić 75.)