4.3 C
Naslovnica Sport HNL: Dragovoljac s igračem manje očuvao bod protiv Šibenika

HNL: Dragovoljac s igračem manje očuvao bod protiv Šibenika

U prvom susretu 14. kola HT Prve lige Hrvatski dragovoljac i Šibenik su podijelili bodove (1:1). Domaćin je skoro sat vremena u Kranjčevićevoj ulici na terenu imao igrača manje.

Šibenik je utakmicu otvorio iznimno sporo i loše, a domaći sastav je napadao u valovima, što je rezultiralo golom u 23. minuti. Luka Viduka se sjajno snašao te je volej udarcem, preko glave, zabio za 1:0 Hrvatskog dragovoljca.

Samo nekoliko minuta kasnije puno toga se okrenulo jer je lopta, nakon udarca Raka, udarila u ruku Bagadura koji je dobio drugi žuti karton, a gosti mogućnost da iz jedanaesterca izjednače. Marin Jakoliš je pogodio za 1:1.

Iako je više od sat vremena domaćin imao igrača manje, to se i nije previše osjetilo u samoj igri. U nastavku dvoboja obje su momčadi imale dobre šanse za novi pogodak, no možda i najbolju je propustio Hrvatski dragovoljac. U 80. minuti Petković se našao sam pred suparničkim golmanom, ali nije uspio pogoditi mrežu, kao ni na drugoj strani Dasilva u sudačkoj nadoknadi.

Šibenik je ostao sedmi (15 bodova), dok se Hrvatski dragovoljac bodovno izjednačio na dnu ljestvice sa Slaven Belupom (po sedam bodova), piše HNTV.

HT Prva liga, 14. kolo: Hrvatski dragovoljac – Šibenik 1:1 (Viduka 23./M. Jakoliš 28.-11m)