5.8 C
Naslovnica Sport Rijeka pobijedila Lokomotivu

Rijeka pobijedila Lokomotivu

Rijeka je osvojila tri boda u zadnjem dvoboju 13. kola HT Prve lige. Momčad Gorana Tomića slavila je u Kranjčevićevoj ulici protiv Lokomotive s 2:0.

Bila je ovo druga međusobna utakmica ovog tjedna Lokomotive i Rijeke, budući da su u srijedu odigrali zaostali ogled četvrtog kola na Rujevici. Tada je slavila Lokomotiva s 2:1.

Kao i tada, tako je i ove nedjelje Lokomotiva bolje ušla u utakmicu, ali nije iskoristila prve dvije šanse na susretu (Goričan i Dabro). Nakon toga se igralo ravnopravno do bljeska Roberta Murića u nadoknadi prvog poluvremena, koji je sjajno pogodio iz slobodnog udarca, lijevom nogom, u rašlje domaćih vrata.

Rijeka je prednost povećala u 64. minuti, a strijelac je bio Josip Drmić, prvi topnik lige, što mu je bio 11. prvenstveni pogodak ove sezone. Mogao je Drmić zabiti još jednom, ali je u 81. minuti iz jedanaesterca raspalio po – gredi.

Do kraja je Rijeka sačuvala vodstvo i vrijedna tri boda, s kojima se na vrhu ljestvice izjednačila s Osijekom. Lokomotiva i Gorica, pak, imaju po 18 bodova na petoj i šestoj poziciji, piše HNTV.

HT Prva liga, 13. kolo: Lokomotiva – Rijeka 0:2 (Murić 45+1., Drmić 64.)