Dinamo na Maksimiru izvukao bod protiv Istre

Istra 1961 je iznenadila Dinamo na maksimirskom stadionu. Izostala je očekivana pobjeda aktualnog prvaka, ovaj susret 13. kola HT Prve lige je završio bez pobjednika 1:1.

Od samog početka Dinamo se nametnuo kao momčad koja diktira ritam igre, no gosti iz Pule su relativno mirno držali početnih 0:0 i odolijevali domaćinu. Najopasniji domaći igrač je bio Komnen Andrić koji je u prvom dijelu imao dvije šanse, uz pogodak koji je poništen zbog zaleđa. Pokušali su još Baturina i Oršić, ali Istra 1961 je na odmor otišla uz 0:0.

U nastavku je Istra 1961 još lakše odbijala napade Dinama koji su slabili, a onda se u 79. minuti dogodio šok. Gosti su izveli kontru, a Beljo je zabio za vodstvo gostiju. Samo pet minuta kasnije Perić je glavom pogodio za 1:1 nakon ubačaja Ivanušeca, no do kraja Dinamo nije došao do potpunog preokreta i očekivana tri boda, piše HNTV.

Dinamo je ostao tri boda iza vodećeg Osijeka, ali ima i dvije utakmice manje.

HT Prva liga, 13. kolo: Dinamo – Istra 1961 1:1 (Perić 84./Beljo 79.)