5.8 C
Naslovnica Sport Iz minute u minutu, Europska liga: Rapid pobijedio smušeni Dinamo

Iz minute u minutu, Europska liga: Rapid pobijedio smušeni Dinamo

Nogometaši Dinama pred 22.300 gledatelja u Beču su izgubili 2:1 susret trećeg kola skupine H Europske lige protiv Rapida. Sudila je ukrajinska sutkinja Katerina Monzul i malo se pogubila na kraju utakmice.

Krznar se odlučio za početnu formaciju 3-5-2, Franjić je startao u zadnjoj liniji, u prvih 11 su krenuli Menalo i Gojak.

Dinamo je krenuo s nekoliko prodora, ali je već u 9′ Grull zabio 1:0 Rapida. Ispala je Dinamova obrana s desne strane, Arase se prošetao i dodao Grullu, koji neometan zabija gol.

U 24′ Oršić zabija za 1:1. Mišić je nabacio iz slobodnjaka, lopta se odbila do Ivanušeca koji ubacuje Oršiću u kazneni prostor, a ovaj snažno puca s desetak metara.

No, Dinamo ubrzo prima još jedan gol nakon plivanja obrane. U 34′ nabačenu loptu iz slobodnog udarca Hofmann lagano ubacuje glavom u gol, 2:1.

Taj je rezultat ostao do kraja utakmice, Dinamo praktički nije uspio organizirati ozbiljni napad. U sudačkoj nadoknadi malo se pogubila ukrajinska sutkinja.

Rapid – Dinamo 18:45

RAPID: Gartler – Stojković, Greiml, Hofmann, Ulmann – Aiwu, Ljubičić – Arase, Fountas, Grull – Kara

DINAMO: Livaković – Franjić, Theophile – Catherine, Lauritsen – Menalo, Ivanušec, Mišić, Gojak, Ristovski – Petković, Oršić

———————————————————————————————————————–

Rapid – Dinamo 2:1

———————————————————————————————————————-

90+5′ Kraj utakmice.. od 4 minute nadoknade tri se nisu igrale… Ostaje 2:1 za Rapid.

90+3′ Zagužvalo se sad na sredini terena, oštar start Kitagawe na Šutalu, pa su Austrijanci pokušali zadržati loptu, tu se umiješao i Livaković…. Kitagawi žuti karton

90+1′ Wimmer umjesto Hofmanna

90′ Igrat će se 4 minute nadoknade

89′ Kitagawa umjesto Kare, Schick umjesto Arasea

88′ Tolić je pokušao uzeti loptu od pričuvnog igrača Rapida Wimmera, obojici po žuti.

85′ Dinamo je nemoćan, ne uspijeva ništa osim kružiti oko zone Rapida

78′ Moharrami i Tolić umjesto Ivanušeca i Ristovskog

77′ Gruell puca, Livaković hvata

75′ Korner za Rapid, nema opasnosti

74′ Hofmannu žuti, stao Andriću na stopalo

71′ Jedna baklja BBB-a završila je na terenu, sutkinja je nakratko prekinula utakmicu

69′ Kara puca s vrha šesnaesterca, neometan, Livaković izbija u korner. Fountas van, Ballo ulazi

61′ Korner, peti za Dinamo, nema opasnosti

60′ Dinamo ima 56% posjeda lopte

53′ Korner za Rapid, nema opasnosti

51′ Baturina žuti karton

46′ Baturina i Šutalo umjesto Gojaka i Lauritsena, počelo je drugo poluvrijeme

45+1′ Kraj prvog dijela, 2:1 za Rapid

45′ Igra se 1 minuta nadoknade

44′ Ulmann puca s lijeve strane pokraj gola

42′ Iz slobodnog udarca preko 30 metara puca Gruell, Livaković hvata

41′ Andriću žuti

39′ Petković van, Andrić ulazi

37′ Brza akcija Dinama preko Petkovića koji dodaje Oršiću, ali ovaj puca izravno u golmana domaćih

34′ Hofmann 2:1. Nabačenu loptu iz slobodnog udarca Hofmann lagano ubacuje glavom u gol, opet je zaspala obrana Dinama

30′ Kara puca preko Livakovićevog gola nakon brze kontre domaćih

28′ Korner za domaće, Livaković izbija uz prekršaj Hofmanna

24′ Oršić 1:1 Mišić je nabacio iz slobodnjaka, lopta se odbila do Ivanušeca koji ubacuje Oršiću u kazneni prostor, a ovaj snažno zabija s desetak metara

23′ Prekršaj na Petkoviću, Greiml je dobio žuti

20′ Ristovski puca, korner za Modre, treći. Pa četvrti, nema opasnosti

13′ Livaković sad spašava Dinamo nakon brze akcije domaćih, izbacuje u korner. Nakon kornera Ljubičić puca pokraj gola

9′ Grull 1:0 za Rapid, ispala je Dinamova obrana, Arase se prošetao i dodao Grullu

7′ Ljubičić traljavo pokraj Livakovićevog gola

6′ Kara puca ravno u Livakovića, Rapid je lako izbio pred Dinamovog golmana

4′ Korner za Dinamo, kratko odigrano, do pozadine, nema opasnosti za domaće

2′ Korner za Dinamo, nema opasnosti za domaće