2.7 C
Naslovnica Sport U dalmatinskom derbiju Šibenik slomio Hajduk

U dalmatinskom derbiju Šibenik slomio Hajduk

U dalmatinskom derbiju, susretu 12. kola HT Prve lige na Šubićevcu, nogometaši Šibenika su svladali Hajduk s 2:0.

Nakon uvodne dvije, tri solidne situacije koje je kreirao Hajduk, pogodak se dogodio na drugoj strani. U 25. minuti pod gredu je loptu pospremio Mina za 1:0 i svoj premijerni pogodak u dresu šibenskog prvoligaša.

Cijelo prvo poluvrijeme Šibenik je ostavljao dojam opasnije momčadi, dok je Hajduk, kao u nekim ranijim susretima ove sezone, vrlo teško stvarao prilike. Sve se preslikalo na drugo poluvrijeme, kada je u uvodnom dijelu Šibenik propustio dvije šanse za povećanje vodstva.

Potom je travnjakom zavladao Hajduk. Dvije odlične prilike je imao Ljubičić, jednom se zatresao i domaći okvir vrata, ali Šibenik je sve izdržao te je utakmicu riješio u 84. minuti kada je Ćurić pogodio s bijele točke za konačnih 2:0.

Šibeniku je ovo bila četvrta pobjeda u sezoni, s kojom se vratio na sedmo mjesto ljestvice. Hajduk je, pak, posrnuo u svojoj utrci koju vodi s Rijekom, Osijekom i Hajdukom, piše HNTV.

HT Prva liga, 12. kolo: Šibenik – Hajduk 2:0 (Mina 25., Ćurić 84.-11m)