13.7 C
Naslovnica Sport Iz minute u minutu, Hrvatska-Slovačka: Gosti dvaput vodili, Vatreni se vratili, VAR...

Iz minute u minutu, Hrvatska-Slovačka: Gosti dvaput vodili, Vatreni se vratili, VAR poništio Vlašićev pogodak

Hrvatska i Slovačka igrale su 2:2 u kišnom Osijeku utakmicu 8. kola kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Pobjeda je bila imperativ jer Rusi su pobjedom u Mariboru prestigli za dva boda Hrvatsku u borbi za prvo mjesto u skupini te izravni plasman u Katar. Mateo Kovačić akumulirao žute kartone i nije mogao igrati večeras (njega je zamijenio Mario Pašalić). Preostala tri nova igrača u početnih 11 bili su Domagoj Vida, Borna Barišić i Luka Ivanušec.

Hrvatska je dominirala, ali u 20′ prekršaj je napravio Perišić na 25 metara s desne strane slovačkog napada. Hamšik centrira iz slobodnog udarca, Schranz zabija za 1:0, hladan tuš na ionako hladnoj kiši u Gradskom vrtu pred 9.926 navijača.

No, Vatreni se vraćaju već u 25′. Modrić je izveo korner, Kramarić zabija za 1:1.

Mogla je Hrvatska i povesti, ali nije bilo dovoljno koncentracije u nekoliko izglednih napada. Zato Slovaci iz jedne brze kontre priređuju drugi hladan tuš, Haraslin u 45′ zabija za novo vodstvo gostiju, 2:1, rezultat s kojim se ipak otišlo na odmor, jer je Kramarić u posljednjim sekundama sudačke nadoknade stresao stativu slovačkog gola. U prvom poluvremenu Vatreni su imali 68 posto posjeda lopte i 6 udaraca u okvir gola, od devet, a Slovaci od pet udaraca na Livakovićev gol su uputili dva u okvir i to su bili pogotci.

Drugo poluvrijeme počelo je s nekoliko opasnih slovačkih prodora, koji nisu imali završnice, a s druge strane propisno se ispromašivao Kramarić. Vatreni su napadali, imali i posjed i inicijativu. U 71′ slobodnjak s vrha šesnaesterca izvodi majstorski Modrić, provukao je loptu kroz živi zid Slovaka za 2:2.

U 83′ Vlašić iz gužve zabija, Gradski vrt je eksplodirao, ali VAR poništava gol,zbog malog zaleđa Perišića.

Do kraja utakmice Hrvatska nije uspjela realizirati premoć na terenu i rezultat je ostao 2:2.

Hrvatska-Slovačka (20:45)

HRVATSKA: Livaković, Stanišić, Vida, Gvardiol, Barišić, Brozović, Modrić, Ivanušec, Pašalić, Perišić, Kramarić.

SLOVAČKA: Rodak, Pekarik, Šatka, Škriniar, Hancko, Hrošovsky, Schranz, Kučka, Hamšik, Haraslin, Almasi.

Sudac: Ovidiu Hategan, Rumunjska

Hrvatske pričuve: Grbić, Sluga, Uremović, Ćaleta-Car, Brekalo, Sučić, Vlašić, Livaja, Škorić, Jakić, Sosa, Pongračić.
Slovačke pričuve: Kuciak, Greif, Pauschek, Koscelnik, Jirka, De Marco, Boženik, Rusnak, Suslov, Hubočan, Strelec, Bero.

———————————————————————————————————————

Hrvatska-Slovačka 2:2

——————————————————————————————————————–
90+4′ Kraj, 2:2

90+2′ Korner za Modrića, novi napad za Vatrene, nema opasnosti

90′ Igra se 4 minute nadoknade

90′ Barišiću žuti, prekršaj na Koscelniku

89′ Hancku žuti. Vlašić traljavo puca s 11 metara pokraj gola gostiju

87′ Brozović slabo puca, Rodak hvata loptu

86′ Sučić umjesto Kramarića

83′ Vlašić iz gužve zabija, ali VAR poništava gol

80′ Schranzu žuti, start na Gvardiolu

78′ Vida puca glavom pokraj gola Slovaka

77′ Korner za Brekala, Koscelník igra rukom izvan kaznenog prostora. Slobodni udarac s 25 metara, novi korner za Vatrene

76′ Korner za Modrića, očišćeno

74′ Zamalo autogol Slovaka, spasila ih stativa, Hrošovsky je odbio loptu u stativu ali je uspio doći do nje….

73′ Martin Koscelník umjesto Haraslína

71′ Slobodnjak izvodi Modrić, gooool 2:2, majstorija kapetana, provukao je loptu kroz živi zid Slovaka

69′ Kucka ruši Modrića na rubu kaznenog prostora, žuti karton. Slobodni udarac. Žuti i Rodaku zbog prigovora

67′ Stanišić van, Livaja ulazi

66′ Vlašić na ubačaj Perišića puca daleko od gola Slovaka

65′ Slobodnjak za Modrića, ubačaj, nema opasnosti

61′ Modrić puca s dvadesetak metara, Rodak je dobro postavljen

60′ Brekalo umjesto Pašalića

58′ Kramarić traljavo puca pokraj Rodakovog gola, to mu je šesti udarac prema golu

56′ Kramarić puca s 8-9 metara iznad gola Rodaka

51′ Korner za Vatrene, Modrić kratko do Brozovića, Slovaci čiste

49′ Slovaci su bili u prodoru, ali na kraju nisu uspjeli uputiti ozbiljan udarac prema Livakoviću

46′ Vlašić umjesto Ivanušeca, počelo je drugo poluvrijeme

———————————————————————————————————————-

45’+2′ Kramarić pogađa stativu, kraj poluvremena, Slovaci vode 2:1

45′ Kramarić ponovo pred Rodakom, ali je slovački golman dobro ušao u udarac. Kontra Slovaka, Haraslin 1:2

41′ Bero umjesto Hamšika, ozljeda

39′ Korner za goste, drugi, Vatreni su imali 5. Nema opasnosti po Livakovićev gol

38′ Brozović puca s vrha šesnaesterca, Rodak brani

35′ Još jedan korner za Modrića, Rodak boksa, u nastavku napada nema realizacije

34′ Kramarić puca, od bloka za malo pokraj slovačkog gola. Korner

33′ Barišić lijepo prolazi po lijevom boku, centrira, Kramarić puca glavom u Rodaka

32′ Barišić puca s više od 20 metara, Rodak brani

30′ Pašalić je bio pred Rodakom, ali nije realizirao

28′ Korner za Vatrene. Modrić ubacuje, očišćeno

25′ Modrić je izveo korner, Krramariiiić 1:1

24′ Modrić puca pokraj slovačkog gola, odbilo se od Slovaka. Korner.

20′ Prekršaj je napravio Perišić na 25 metara s desne strane slovačkog napada. Hamšik centrira iz slobodnog udarca, Schranz 1:0

15′ Hamšik puca preko Livakovićevog gola. Vatreni imaju 64% posjeda lopte

12′ Kombinacija Ivanušeca i Modrića u slovačkom kaznenom prostoru, lopta završava u rukama Rodaka.

10′ Prvi korner za Slovake, nema opasnosti

8′ Početno ispitivanje suparnika