14.4 C
Naslovnica Sport Iz minute u minutu, EL, Genk-Dinamo: Velika pobjeda Modrih u Belgiji

Iz minute u minutu, EL, Genk-Dinamo: Velika pobjeda Modrih u Belgiji

Dinamo je večeras u Genku uzeo prva tri boda i to s uvjerljivih 3:0 u Europskoj ligi. U prvom je kolu West Ham United iz Zagreba odnio sva tri, a
Genk jeuzeo tri boda kod bečkog Rapida.

Dinamovo izvrsno poluvrijeme

Dinamo je rano poveo, unatoč pritisku domaćih. U 10′ Ivanušeeec zabija za 1:0, Čop, Oršić pa Ivanušec, brza i lijepa akcija.

Potom u 36′ Oršić trese gredu, fantastičan udarac s petnaest metara nakon brze tranzicije Dinama i dodavanja Ivanušeca.

U 39′ Livaković spašava Dinamo, Paintsil s pet metara puca. Zatim Genk u 41′ trese stativu, nakon slobodnog udarca s desne strane lopta dolazi usred šesnaesterca, Heynen nije bio potpuno precizan, a i Dinamov blok je zakasnio.

U 45+1′ domaći igrač snažno udara Čopa po nogi, u šesnaestercu. Nakon VAR provjere, Petković uzima loptu i hladnokrvno s bijele točke zabija za 2:0. Domaći su u prvom poluvremenu imali 70 posto posjeda lopte, ali Dinamo je bio opasniji i konkretniji, a u obrani uglavnom koncentriran.

U 66′ još jedan jedanaesterac za Dinamo, Petković zabija za 3:0. Munoz je zaradio crveni karton zbog rušenja Oršića. Do kraja Modri su sačuvali svoju mrežu.

—————————————————————————————————————————

Genk-Dinamo (21:00)

GENK: Vandevoordt, Munoz, Cuesta, Lucumi, Arteaga, Heynen, Toma, Thorstvedt, Paintsil, Ito, Onuachu

DINAMO: Livaković, Theophile-Catherine, Lauritsen, Franjić, Ristovski, Ivanušec, Mišić, Ademi, Oršić, Petković, Čop

Klupa Genka: Chambaere, Leysen, McKenzie, Sadick, Bongonda, Tresor, Hrošovsky, Eiting, Ugbo, Preciado

Klupa Dinama: Horkaš, Moharrami, Gojak, Andrić, Leovac, Tolić, Bulat, Šutalo, Baturina, Dilaver, Menalo, Špikić

—————————————————————————————————————————–

Genk-Dinamo 0:3

90+6′ Kraj, pobjeda Dinama 3:0

90+2′ Preciado puca pokraj gola Dinama

90+1′ Korner za domaće, nema opasnosti

90′ Igra se 6 minuta nadoknade

90′ Oršić puca preko gola

85′ Korner za Dinamo, prvi večeras, očišćeno

83′ Ivanušec van, Baturina unutra, Andrić umjesto Petkovića

77′ Dvije minute traje bakljada BBB-ovaca….

76′ Nova zamjena kod domaćih, Onuachu van, Ugbo ulazi

70′ Novi set promjena Menalo umjesto Čopa, Leovac umjesto Franjića. Ángelo Preciado ulazi, B. Toma izlazi, Ito van, Eiting unutra

66′ Jedanaesterac za Dinamo, Petkoviiić 3:0. Munozu crveni zbog rušenja Oršića

63′ Dvostruka zamjena domaćih. Bongonda i Tresor su ušli, izišli su Paintsil i Thorstvedt. Arijan Ademi izlazi iz igre, ulazi Amer Gojak. Kapetansku vrpcu Dinama preuzeo je Livaković.

61′ Domaći su opet pritisnuli Dinamo

54′ Paintsil je Ivanušeca pogodio prstom u oko, Ivanušecu se ukazivala pomoć

53′ Dinamo se malo oslobodio pritiska i pokušava što duže zadržati loptu

50′ Genk i u nastavku pritišće

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

——————————————————————————————————————————-

45+3′ Petković s 11 metara hladnokrvno, 2:0, kraj prvog poluvremena. Iako je Genk 70 posto imao posjeda lopte, Dinamo je bio konkretniji

45+1′ VAR provjerava jedanaesterac na Čopu…. Jedanaesterac za Dinamo

41′ Genk je sada stresao stativu, nakon slobodnog udarca s desne strane lopta dolazi usred šesnaesterca, Heynen nije bio potpuno precizan, a i blok je zakasnio

39′ Livaković spašava Dinamo, Paintsil s pet metara puca, Livaković izbija u korner, nema opasnosti

36′ Oršić je stresao gredu Fantastičan udarac s petnaest metara nakon brze tranzicije Dinama i dodavanja Ivanušeca

30′ Thorstvedtu žuti, prekršaj na Ademiju

28′ Korner za domaće, očišćeno

27′ Genk ima 70 posto posjeda lopte

20′ Thorstvedtova bomba pokraj Livakovićevog gola, blok je kasnio

19′ Korner za domaće, očišćeno

18′ Kontra Dinama, Petković puca pokraj gola domaćih

15′ Munoz puca iznad Livakovićevog gola

14′ Žuti za kapetana Genka Heynena, prekinuo na sredini terena izgledan Dinamov napad

12′ Korner za Genk, nema opasnosti

10′ Ivanuuušeeec 1:0 Čop, Oršić i Ivanušec, brza i lijepa akcija

9′ Genk i dalje napada, Dinamo uspješno prekida napade

6′ Dinamo se malo oslobodio

4′ Početni pritisak Genka