17.7 C
Naslovnica Aktualno Iz minute u minutu, Kvalifikacije SP Katar22: Vatreni borbeni protiv Rusije, ali...

Iz minute u minutu, Kvalifikacije SP Katar22: Vatreni borbeni protiv Rusije, ali bez golova

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras u Moskvi od 20.45 sati protiv Rusije odigrala je protiv Rusije bez golova važnu utakmicu na početku rujanske trilogije u nastavku kvalifikacijskog ciklusa za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Izbornik Zlatko Dalić nije imao nekoliko važnih igrača, kao i najvažnijeg Luku Modrića koji će zbog ozljede aduktora propustiti susrete protiv Rusije i Slovačke.

Na zagrijavanju se ozlijedio Gvardiol, pa je startao Ćaleta-Car. Utakmica je bila borbena, ali golova nije bilo, 0:0 i svakome po bod.

Rusija – Hrvatska (20:45)

HRVATSKA: Livaković – Juranović, Lovren, Ćaleta Car, Sosa – Brozović, Kovačić – Vlašić, Pašalić, Perišić – Kramarić

RUSIJA: Huilherme – Fernandes, Diveev, Džiklja, Karavaev – Kuzjaev, Barinov, Golovin – Ionov, Mirančuk, Zakharjan

—————————————————————————————————————————

Rusija – Hrvatska 0:0

90+4′ Kraj, 0:0

90+3′ Žuti za Čeriševa

90+2′ Kovačić je ušao u kazneni prostor Rusa, ali je udarac bio lagan i lopta je prošla pokraj gola

90′ Igra se 4 minute nadoknade

88′ Lovren je pogriješio ispucao u Čeriševov blok, lopta dolazi do Zabolotnjija, ali Livaković spašava

85′ Korner za Vatrene, nema opasnosti za Ruse

84′ Jerokin umjesto Kuzjajeva, Škorić umjesto Ćalete – Cara

83′ Ćaleta-Car ne može nastaviti, nakon jednog zračnog duela ostao je na travnjaku

82′ Ivanušec puca, ruski golman brani

81′ Korner za Vatrene, Rusi čiste

78′ Korner za Ruse, nema opasnosti. Samošnjikov ulazi, Fernandes van

73′ Oršić umjesto Kramarića, Livaja umjesto Perišića

70′ Rusi mijenjaju, Čerišev ulazi, Zakharjan izlazi, Ivanušec umjesto Pašalića kod Vatrenih

69′ Vlašić ponovno visoko preko gola

66′ Rusi su opet bili opasni, ali su spetljali u završnici

63′ Rusi su se prošetali kroz kazneni prostor Vratrenih, Golovin je bio u zaleđu

56′ Korner za Vatrene, Brozović za Sosu, Rusi izbacuju

55′ Vlašić puca preko ruskog gola

46′ Mirančuk van, Zabolotnji ulazi, Vatreni bez promjena. Počelo je drugo poluvrijeme i odmah Livaković ima posla, Zakharjan lijepo puca, ali Livaković je izvrstan večeras

……………………………………………………………………………………………………………

45′ Na odmor se ide bez golova

44′ Korner za Hrvatsku, blokiran šut Vlašića, izbijeno

43′ Vlašić skreće Juranovićev centaršut, ali Perišić ne pogađa gol

40′ Fantastičan prodor Kovačića, lijepo je poslao loptu prema Kramariću, ali je ruski golman bio za djelić sekunde brži

35′ Barinov je zaradio žuti karton, srušio je Brozovića u prodoru

33′ Rusi Vlašića dobro čuvaju, Vatreni dobro izgledaju na terenu, ali nema konkretnijih akcija, Sosa prednjači s ubačajima i prodorima po lijevoj strani

15′ Opasan napad Rusa, Zakharjan puca, Livaković šalje loptu preko gola Vatrenih. Iz kornera nije bilo veće opasnosti

12′ Prvi korner Vatrenih, lopta je došla do Sose, koji je ubacio ali Ćaleta Car glavom šalje loptu iznad gola

4′ Korner za Ruse, kombinacija, Livaković hvata