5.8 C
Naslovnica Sport Iz minute u minutu, Liga prvaka: Impotentni Dinamo u ozbiljnom minusu nakon...

Iz minute u minutu, Liga prvaka: Impotentni Dinamo u ozbiljnom minusu nakon izleta u Moldaviju

Od 21 sat Šerif i Dinamo u Moldaviji igrali su uvodnu utakmicu doigravanja za Ligu prvaka, Moldavci stižu u srijedu u Zagreb s tri gola prednosti.

Domaći su agresivnije otvorili utakmicu i iako nisu imali veći posjed lopte, bili su daleko konkretniji.

Dinamo je djelovao impotentno, kasnio u obrani na bokovima, zona nije funkcionirala.

Prva opasnost već u 7′, stopostotna prilika Šerifa, Luvannor trese stativu Livakovićevog gola.

U 34′ Dinamo je odigrao brzo, Ivanušec lijepo za Majera, koji je savladao Athanasiadisa, ali od sigurnog pogotka Cristiano spašava domaće. I to je praktički bilo sve konkretno od zagrebačke momčadi.

U 45′ agilni Traore zabija za 1:0, to je bio prvi udarac Šerifa u okvir gola Dinama.

U drugom poluvremenu Dinamo je pokušavao, ali je primio dva gola, a mogao je i još koji.

U 54′ Kolovosova bomba, 2:0, u 80′ opet brza akcija, Traore 3:0.

Modri su došli na posljednji korak od glavne premije sezone, plasmana među europsku nogometnu elitu i bogatu nagradu između 22 i 24 milijuna eura, u Zagrebu ih čeka veliki posao nadoknade 3 gola minusa.

Šerif – Dinamo 21:00

ŠERIF: Athanasiadis, Arboleda, Julien, Thill, Addo, Dulanto, Yansane, Luvannor, Kolovos, Traore, Cristiano

DINAMO: Livaković, Ristovski, Theophile-Catherine, Perić, Franjić, Jakić, Mišić, Ivanušec, Majer, Oršić, Petković

Sudac: Cuneyt Cakir, Turska

—————————————————————————————————————————–

Šerif – Dinamo 3:0

90+4′ Šerif je pobijedio 3:0

90+3′ Šerif izvodi korner, nema opasnosti

90+2′ Luvannor van, Radeljić ulazi

90′ Igra se 4 minute nadoknade

89′ Jakićev pokušaj hvata domaći golman

88′ Livaković spašava Dinamov gol

87′ Kolovos izlazi, Bizjak ulazi, Addo izlazi, Petro ulazi

86′ Korner za Dinamo, nema opasnosti

80′ Čop umjesto Oršića, brza akcija, Traore 3:0

76′ Žuti za Menala

75′ Korner za Dinamo, nakon što su domaći umalo pogodili svoju mrežu, spasio je Athanasiadis. Nakon kornera novi napad za Dinamo

74′ Dinamo pokušava organizirati smisleni napad

68′ Opet brza kontra domaćih, Traore izbija sam s desne strane pred Livakovića, ali puca ravno pokraj gola

66′ Brza kontra Cristiana, ali nema domaćih na pet metara od Dinamovog gola

65′ Luvannor puca daleko od Livakovićevog gola

64′ Menalo i Gojak ulaze, Mišić i Majer izlaze

62′ Ivanušec dobro puca, korner. Nema opasnosti po domaće, Petković je pokušao škaricama nakon ubačaja iz kuta

56′ Opet je opasno pred Livakovićem, ipak samo korner, četvrti za domaće. Nema opasnosti

55′ Kolovos puca sada pokraj Livakovićevog gola

54′ Kolovosova bomba, 2:0

51′ Julien izlazi zbog ozljede, Costanza ulazi

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45+2′ Šerif na odmor ide s prednošću 1:0

45′ Traore 1:0 To je bio prvi udarac u okvir gola Dinama, ukupno je bilo 10 udaraca upućenih prema Livakoviću. Dinamo je uputio ukupno 4 na gol domaćih, jedan u okvir.

41′ Korner za domaće, treći, kratak ubačaj, Luvannor pokušava pucati na prvu stativu, pokraj gola

36′ Traore puca iznad Livakovićevog gola

34′ Thill puca daleko od gola. Dinamo je odigrao brzo, Ivanušec za Majera, koji je savladao Athanasiadisa, ali od sigurnog pogotka Cristiano spašava domaće

29′ Korner za domaće, nema opasnosti

25′ Jakić puca pored domaćeg gola

22′ Ivanušec probija desnu stranu, ubacuje u sredinu gdje nema Dinamovih igrača

19′ Perić je ozlijeđen, ulazi Moubandje

17′ Korner za domaće, izbijeno, u drugom pokušaju nema opasnosti. No, lopta je u ruku pogodila Theophilea, VAR je odlučio da nema kaznenog udarca

15′ Kolovos puca visoko preko Livakovićevog gola

13′ Šerif je pritiskao Dinamo, ali su Modri, sada žuti, ipak malo uspostavili ravnotežu

7′ Stopostotna prilika Šerifa, Luvannor trese stativu Livakovićevog gola

5′ Početno ispitivanje snaga, pokušaj Šerifa ubacivanjem u Dinamov kazneni prostor, nakon slobodnog udarca, nije urodio ozbiljnijom prijetnjom