15.3 C
Naslovnica Sport Hrvatska podbacila u četvrtfinalu, Mađarska zasluženo ide dalje

Hrvatska podbacila u četvrtfinalu, Mađarska zasluženo ide dalje

Hrvatska vaterpolska reprezentacija nije odigrala dobro u četvrtfinalu protiv Mađarske. Mađari su slavili 15:11, a posebno raspoložen bio je Manhercz sa sedam golova, piše RTL.

Kod hrvatske vaterpolske reprezentacije nema sredine. Ili odigra jako dobro ili odigra ispod očekivanja, na žalost, ovaj put bio je to nastup ispod očekivanja. Nadali smo se da će to biti u rangu susreta protiv Srbije i Crne Gore, a na kraju je ispao nastup u rangu onih protiv Australije i Španjolske.

Sve se znalo uoči meča, Hrvatska i Mađarska predobro se poznaju da bi tu bilo nekih iznenađenja, a Mađari su jednostavno bolje odradili svoj dio posla i zaslužili su pobjedu.

Sve do završnice prvog poluvremena još je Hrvatska bila u solidnoj poziciji, imala je i vodstvo 5:4 nakon gola jednog od rijetkih raspoloženih Luke Bukića.

Međutim do kraja prvog dijela Mađari vežu tri gola i na poluvrijeme odnose prednost 7:5.

U drugom dijelu Hrvatska je pokušavala uhvatiti priključak i u jednom trenutku je to i uspjela. Golom Miloša poravnala je na 8:8, no ponovno završnicu četvrtine odrađuje vrlo loše.

Mađarska radi novu veliku seriju, ovaj put 4:0 i tu je priči kraj. Potpuno je nestalo samopouzdanja, obrana je cijelim tijekom susreta bila dosta skromna i jednostavno Hrvatska nije izgledala dovoljno dobro da bi svladala Mađarsku.

Završilo je 15:11 za Mađarsku koja ostaje u borbi za odličja. Nevjerojatnu utakmicu odigrao je Manhercz koji je postigao čak sedam golova. Viktor Nagy skupio je 14 obrana.

Mađari odlaze u polufinale gdje će igrati protiv Grčke, a Hrvatska u borbu za poredak gdje je čeka dvoboj protiv Crne Gore, piše RTL.