18.8 C
Zagreb
Naslovnica Sport Olimpijske igre 2021.: Hrvatska u Tokiju, raspored naših olimpijaca

Olimpijske igre 2021.: Hrvatska u Tokiju, raspored naših olimpijaca

U Tokiju se održavaju 23. ljetne Olimpijske igre koje traju od petka 23. srpnja do nedjelje 8. kolovoza, a na kojima Hrvatska ima ukupno 59 predstavnika, 39 u muškoj i 20 u ženskoj konkurenciji, piše Gol.hr

Ovo su osme uzastopne ljetne Igre na kojima Hrvatska sudjeluje kao samostalna država. Samo nas je 1992. predstavljalo manje sportaša i sportašica, ali to ne umanjuje činjenicu da ponovno, kao i svaki put dosad, imamo vjere da na raznoraznim sportskim borilištima naši predstavnici mogu ostvariti lijepu berbu medalja i Hrvatsku na dostojan način prezentirati cijelom svijetu.

Kako će se iz hrvatske perspektive razvijati Olimpijske igre 2021., pratite u ovom našem članku s detaljnim i preciznim rasporedom nastupa naših sportaša i sportašica (po našoj vremenskoj zoni).

Hrvatska na Olimpijskim igrama:
Petak 23. srpnja

VESLANJE
2:00 Damir Martin, kvalifikacije samca

Subota 24. srpnja

BOKS
Nikolina Ćaćić, šesnaestina finala kategorije do 57 kilograma

GIMNASTIKA
3:00 Tin Srbić, kvalifikacije na preči

VESLANJE
Martin i Valent Sinković, kvalifikacije u dvojcu bez kormilara

STRELJAŠTVO
Snježana Pejčić, zračna puška 10 metara, kvalifikacije i finale

STOLNI TENIS
Andrej Gaćina i Tomislav Pucar, prvo kolo pojedinačno

TAEKWONDO
Kristina Tomić, kategorija do 49kg, kompletni program

TENIS
Marin Čilić, prvo kolo pojedinačno
Donna Vekić, prvo kolo pojedinačno
Nikola Mektić i Mate Pavić, prvo kolo parova
Marin Čilić i Ivan Dodig, prvo kolo parova

Darija Jurak i Donna Vekić, prvo kolo parova

Nedjelja 25. srpnja

BOKS
Luka Plantić, šesnaestina finala kategorije do 81kg

KANU
13:00 Matija Marinić, slalom C-1, kvalifikacije

GIMNASTIKA
Ana Đerek, kvalifikacije na gredi + kvalifikacije na parteru

JEDRENJE
Tonči Stipanović, prvi plov klase Laser
Elena Vorobeva, kvalifikacije klase Laser Radial

STRELJAŠTVO
Petar Gorša i Milan Maričić, zračna puška 10 metara pojedinačno, kvalifikacije i finale

PLIVANJE
Ema Rajić, 100 metara prsno kvalifikacije

VATERPOLO
12:50 Hrvatska – Kazahstan, prvo kolo u skupini

Ponedjeljak 26. srpnja

KANU
14:00 Matija Marinić, slalom C-1, polufinale i finale

VESLANJE
9:00 Damir Martin, četvrtfinale samca

JEDRENJE
Tonči Stipanović, drugi plov klase Laser
Elena Vorobeva, drugi plov klase Laser Radial

TAEKWONDO
Toni Kanaet, kompletni program u kategoriji do 80kg
Matea Jelić, kompletni program u kategoriji do 67kg

TENIS
Drugo kolo parova (Mektić/Pavić i Čilić/Dodig)

Utorak 27. srpnja

VESLANJE
Martin i Valent Sinković, polufinale dvojca bez kormilara

JEDRENJE
Tonči Stipanović, treći plov klase Laser
Mihovil i Šime Fantela, prvi plov klase 49er

STRELJAŠTVO
Snježana Pejčić i Petar Gorša, tandem, zračna puška 10 metara, kvalifikacije i finale

PLIVANJE
Nikola Miljenić, 100 metara slobodno, kvalifikacije

TAEKWONDO
Ivan Šapina, kompletni program kategorije preko 80kg

TENIS
Četvrtfinale muških parova

VATERPOLO
12:50 Australija – Hrvatska, drugo kolo u skupini

Srijeda 28. srpnja

JUDO
4:00 Barbara Matić, kvalifikacije i finale kategorije do 70kg

JEDRENJE
Mihovil i Šime Fantela, drugi plov klase 49er

STRELJAŠTVO
9:00 Josip Glasnović, kvalifikacije trapa

TENIS
Polufinale muških parova

Četvrtak 29. srpnja

JUDO
4:00 Karla Prodan, kvalifikacije i finale kategorije do 78kg

VESLANJE
8:30 Damir Martin, polufinale samca
2:00 Martin i Valent Sinković, finale dvojca bez kormilara

JEDRENJE
Tonči Stipanović, četvri plov klase Laser
Elena Vorobeva, treći plov klase Laser Radial

STRELJAŠTVO
9:00 Josip Glasnović, nastavak kvalifikacija, polufinale i finale trapa

PLIVANJE
Nikola Miljenić, 100 metara leptir, kvalifikacije

VATERPOLO
8:30 Hrvatska – Crna Gora, treće kolo u skupini

Petak 30. srpnja

JUDO
4:00 Ivana Marinić, kvalifikacije i finale kategorije preko 78kg

VESLANJE
8:45 Damir Martin, A B i C finale samca

JEDRENJE
Tonči Stipanović, peti plov klase Laser
Mihovil i Šime Fantela, treći plov klase 49er
Elena Vorobeva, četvrti plov klase Laser Radial

PLIVANJE
Nikola Miljenić, 50 metara slobodno kvalifikacije
Ema Rajić, 50 metara slobodno kvalifikacije

TENIS
Meč za broncu i finale muških parova

Subota 31. srpnja

ATLETIKA
9:00 Sandra Perković i Marija Tolj, kvalifikacije u bacanju diska

JEDRENJE
Mihovil i Šime Fantela, četvrti plov klase 49er

VATERPOLO
8:30 Hrvatska – Srbija, četvrto kolo u skupini

Nedjelja 1. kolovoza

JEDRENJE
Tonči Stipanović, plov za medalje u klasi Laser
Elena Vorobeva, plov za medalje u klasi Laser Radial

STOLNI TENIS
Andrej Gaćina, Frane Tomislav Kojić i Tomislav Pucar, prvo kolo ekipnog natjecanja

Ponedjeljak 2. kolovoza

ATLETIKA
19:00 Sandra Perković i Marija Tolj, finale u bacanju diska

KANU
Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 200 metara, kvalifikacije i četvrtfinale

GIMNASTIKA
Ana Đerek, finale na parteru

JEDRENJE
Mihovil i Šime Fantela, plov za medalje u klasi 49er

STRELJAŠTVO
Petar Gorša i Milan Maričić, trostav puška 50 metara, kvalifikacije i finale

VATERPOLO
8:30 Hrvatska – Španjolska, peto kolo u skupini

HRVANJE
Božo Starčević, grčko-rimski stil u kategoriji do 77kg, kvalifikacije, četvrtfinale i polufinale

Utorak 3. kolovoza

ATLETIKA
9:00 Sara Kolak, kvalifikacije u bacanju koplja
19:00 Filip Mihaljević, kvalifikacije u bacanju kugle

KANU
Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 200 metara, polufinale i finale

GIMNASTIKA
17:00 Tin Srbić, finale na preči
Ana Đerek, finale na gredi

HRVANJE
Božo Starčević, grčko-rimski stil u kategoriji do 77kg, repesaž i finale
Ivan Huklek, grčko-rimski stil u kategoriji do 87kg, kvalifikacije, četvrtfinale i polufinale

Srijeda 4. kolovoza

KANU
Vanesa Tot, sprint C-1 na 200 metara, kvalifikacije i četvrtfinale
Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 500 metara, kvalifikacije i četvrtfinale

BICIKLIZAM
Josip Rumac, cestovna utrka

HRVANJE
Ivan Huklek, repesaž i finale grčkog-rimskog stila u kategoriji do 87kg

VATERPOLO
Četvrtfinale

Četvrtak 5. kolovoza

ATLETIKA
9:00 Filip Mihaljević, finale u bacanju kugle
9:00 Ana Šimić, kvalifikacije skoka u vis

KANU
Vanesa Tot, sprint C-1 na 200 metara, polufinale i finale
Anamaria Govorčinović, sprint C-1 na 500 metara, polufinale i finale

Petak 6. kolovoza

ATLETIKA
12:50 Sara Kolak, finale u bacanju koplja

VATERPOLO
Polufinale

Subota 7. kolovoza

ATLETIKA
7:00 Bojana Bjeljac i Matea Parlov Koštro, ženski maraton
19:00 Ana Šimić, finale skoka u vis

KARATE
Ivan Kvesić, kompletni program kategorije preko 75kg

Nedjelja 8. kolovoza

VATERPOLO
Finale

Najnovije

Još iz rubrike