23.2 C
Naslovnica Sport Iz minute u minutu, Liga prvaka, Valur - Dinamo: Jubilarna 100. pobjeda...

Iz minute u minutu, Liga prvaka, Valur – Dinamo: Jubilarna 100. pobjeda Modrih, u Zagrebu je sljedeća Omonia

Nogometaši Dinama u Reykjaviku od 22 sata igrali su uzvratnu utakmicu prvog pretkola Lige prvaka i pobijedili Valur 2:0, prošloga tjedna Dinamo je pobijedio 3:2, ali trebala je to biti puno uvjerljivija pobjeda. Tako je Dinamo s ukupnih 5:2 prošao u sljedeće pretkolo.

U 31′ terenska inicijativa pretočena je u vodstvo, Majer je dodao Ivanušecu, ovaj braniču Valura Christiansenu gura loptu kroz noge, ulazi u kazneni prostor i zabija. 1:0 za Dinamo (ukupno 4:2) i s tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U 89′ Kastrati lijepo prolazi po desnoj strani, dodaje za Oršića koji zabija za 2:0. Dinamu je to 100. pobjeda od samostalnosti Hrvatske u europskim utakmicama.

U sjedećem pretkolu u Zagreb dolazi ciparska Omonia.

Valur: Halldorsson, Vall, Christiansen, Hedlund, Saevarsson, Heimisson, Köhler, K. Sigurdsson, Tryggvason, Larusson, Hjaltisted

Dinamo: Zagorac, Moubandje, Teophille, Lauritsen, Stojanović, Ademi, Jakić, Oršić, Majer, Ivanušec, Petković

—————————————————————————————————————————-

Valur – Dinamo 0:2(2:5)

90+4′ Dinamo je pobijedio 2:0

90′ Menalo umjesto Oršića, igra se 4 minute nadoknade

89′ Kastrati za Oršića, 2:0

85′ Korner za Valur, nema opasnosti

83′ Korner za Valur, nema opasnosti, Tryggvason puca neprecizno. Tryggvason izlazi, ulazi Smarason

81′ Ormarrson i H. Sigurdsson umjesto Köhlera i Heimissona

74′ Oršić izvodi i novi korner, izbijeno

73′ Korner za Dinamo, Oršić ubacuje, Gavranović puca glavom, Halldorson u novi korner

71′ Gavranović i Kastrati ulaze, Petković i Majer izlaze

70′ Slobodni udarac za domaće s dvadesetak metara, Köhler dobro puca, Zagorac brani

68′ Velika prilika za domaće, Majer blokira loptu koja je išla u gol

67′ Heimisson puca iz daljine. Zagorac siguran

64′ Korner za domaće, još jedan, nema opasnosti

62′ Pedersen umjesto Hjaltisteda, Adolphson umjesto Larussona

60′ Mišiću žuti, prekršaj na sredini terena Tryggvason je krenuo naprijed

58′ Mišić umjesto Ivanušeca, Jakić van, Franjić ulazi

57′ Korner za Dinamo, majer ubacuje, Dinamovi igrači traže igranje rukom domaćih, nema opasnosti

52′ Niz prekršaja s obje strane

50′ Vall u kontri, puca pokraj Dinamovog gola

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima. Vjetar je sad malo slabiji, 22 km/h, a osjećaj temperature je 7 stupnjeva C.

—————————————————————————————————————————–

45+1′ Dinamo na odmor ide s prednošću 1:0

45′ Igra se minuta nadoknade

42′ Novi korner za Dinamo, nema opasnosti

41′ Majer je izveo korner, Jakić pucao glavom, ali je domaći golman na kraju izbio loptu

40′ Korner za Dinamo, prethodno je pao Petković u kaznenom prostoru, ali na kraju je bio korner

36′ Jakić puca u Halldorssona

33′ K. Sigurdsson je zaradio žuti, oštar start na Ademiju na sredini terena

32′ Odmah domaći idu u napad, duga lopta, ali Zagorac sjajno reagira

31′ Kakav prodor Ivanušeca, 1:0 za DinamoMajer mu je dodao, Ivanušec braniču Valura Christiansenu gura loptu kroz noge, ulazi u kazneni prostor i zabija

29′ Petković puca, Halldorsson brani, korner, očišćeno

28′ Korner za Dinamo, na kraju puca Majer pokraj gola

21′ Valur bolje izgleda nego u Maksimiru u prvom poluvremenu, Dinamo zasad nije imao opasnijih prilika

15′ Korner za domaće, ubačaj, Hedlund je pucao glavom iznad gola Dinama

12′ Korner za Dinamo, pa još jedan, a Majer ubacuje u gol-aut. Možda je pokušao gađati gol, ali u Reykjaviku puše vjetar 33 km/h

10′ Korner za domaće, očišćeno

9′ Korner za Dinamo, kombinacija, lopta dolazi do Teophillea koji puca daleko od gola

6′ Pucao je Mislav Oršić, ali lopta odlazi malo iznad gola

3′ Početno ispitivanje snaga…

1′ Počelo je prvo poluvrijeme

Igrači izlaze na teren….. U Reykjaviku je prohladno, desetak stupnjeva, igra se na umjetnoj travi

—————————————————————————————————————————

Liga prvaka, Valur-Dinamo: Dinamo žali što ih nacionalne televizije ne žele prenositi, ali jedna ipak hoće