25.1 C
Naslovnica Sport Iz minute u minutu, Liga prvaka: Dinamo poveo protiv Islanđana 3:0, a...

Iz minute u minutu, Liga prvaka: Dinamo poveo protiv Islanđana 3:0, a onda, neiskorišten jedanaesterac i dvije greške obrane

Prvi susret 1. pretkola Lige prvaka između Dinama i islandskog Valura (3:2) na Maksimiru počeo je u 19 sati po velikoj vrućini, utakmica je otvorena za gledatelje, ali s covid-putovnicama, tako da je stadion bio gotovo prazan.

Dinamo po poveo rano preko Ademija, koji pogađa u 8′ za 1:0. Modri su pritiskali goste cijelo poluvrijeme, a na 2:0 povećao je Majer iz kaznenog udarca u 41′. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu u 72′ Kontra Dinama, Ademi 3:0. Potom kola kreću nizbrdo, u 82′ Ademi nije realizirao jedanaesterac, Halldorsson brani.

Potom Modri primaju dva gola, u 88′ Sigurdsson iz drugog pokušaja realizira jedanaesterac, a onda zbunjenost obrane Dinama i u 89′ Adolphsson postavlja konačnih 3:2.

Dinamo je danas odmarao reprezentativce Petkovića i Gavranovića, Livakovića, Oršića i Ivanušeca.

Inače, cijela momčad Valura na Transfermarktu vrijedi 2,95 milijuna eura, a Dinamo 138,5 milijuna eura, pa ako je vjerovati procijenjenoj vrijednosti na tržištu, ne bi trebalo biti problema za četrdesetak puta jači klub. Samo, to treba dokazati i na terenu.

DINAMO – VALUR 3:2

DINAMO: Zagorac – Stojanović, Lauritsen, Theophile-Catherine, Štefulj – Jakić – Majer, Ademi, Mišić, Menalo – Čop

klupa: Nevistić, Gojak, Ristovski, Kulenović, Kastrati, Tolić, Ćuže, Šutalo, Franjić, Baturina, Perić i Špikić

VALUR: Halldorsson – Saevarsson, Hedlund, Ornarsson, Christiansen – H. Sigurdsson, Heimisson – Larusson, K. Sigurdsson, Tryggvasson – Pedersen

—————————————————————————————————————————–
90+5′ Kraj, 3:2

89′ 3:2, nesporazumi u obrani Dinama, Lauritsen sam sebe pogađa u glavu, lopta se odbija do Adolphssona, koji zabija gol

88′ Sigurdsson iz drugog pokušaja pogađa, Zagorac je obranio, ali lopta dolazi na glavu Sigurdssona, 3:1

87′ Kazneni udarac za Valur, Stojanović ga je skrivio

86′ Mladi Martin Baturina ulazi umjesto Jakića

85′ Čuže traljavo puca, golman brani

82′ Ademi nije realizirao jedanaesterac, Halldorsson brani

81′ Korner za Dinamo, Tolić izvodi, kazneni udarac za Dinamo, srušen Ademi, Kohleru žuti

79′ Opasan udarac Adolphssona, Zagorac izbacuje u korner, očišćeno

76′ Kastrati pred golom gostiju pokušava asistirati umjesto da puca

74′ Kulenović i Tolić umjesto Majera i Čopa

72′ Kontra Dinama, Ademi 3:0

69′ Pauza za hlađenje

66′ Adolphsson umjesto Larussona, Kohler umjesto Sigurdssona i Pedersen van, Hjaltested ulazi

65′ Stojanović puca pokraj gola gostiju

63′ Korner za Dinamo, očišćeno

59′ Kastrati i Čuže umjesto Menala i Mišića

52′ Treneru Islanđana Gudjonssonu žuti zbog prigovora

51′ Udarac Štefulja pored vrata gostiju

49′ Nekoliko prekršaja na sredini terena

47′ Ukazuje se pomoć Pedersenu, Theophile-Catherine ga je malo nagazio

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45+2’Slobodni udarac za goste, izbačeno, kraj poluvremena, 2:0 za Dinamo

45+1′ H. Sigurdsson je dobio žuti karton

45′ Igraju se dvije minute nadoknade

44′ Majer je pogodio gredu, pokušao je iznenaditi Halldorssona

42′ Prvi udarac gostiju na Dinamov gol, brani Zagorac

41′ Majer puca s 11 metara, 2:0 Halldorsson je inače poznat po tome što je obranio jedanaesterac Leu Messiju

39′ Kazneni udarac za Dinamo, Štefulj je ubacio, Čop je pucao, brani Halldorsson, lopta se odbija prema Čopu i Hedlund ga ruši

38′ Dinamov pritisak traje, ali bez kvalitetnog zadnjeg pasa i udarca na gol Islanđana

29′ Korner za Dinamo, Majer na drugu stativu, novi korner. Mišić ubacio, gosti očistili

27′ Dinamo i dalje pritišće goste

23′ Pauza za hlađenje….

19′ Brza kontra Dinama, ali Menalo puca u blok pristiglog islandskog igrača

16′ Dinamo pritišće od početka utakmice, gosti se brane

15′ Korner za Dinamo, Majer izvodi, Jakić glavom puca visoko iznad gola

11′ Gužva u šesnaestercu Islanđana, ali uspjeli su blokirati

8′ Drugi korner za Dinamo, Majer ubacio, Ademi zabija za 1:0

6′ Neuspješni pokušaj napada, Menalo je ubacio u kazneni prostor gostiju, Mišić nije stigao loptu

5′ U Zagrebu je trenutačno 34 stupnja, a osjećaj 36 stupnjeva Celzijevih

4′ Prvi korner za Dinamo, nema opasnosti za goste