23.2 C
Naslovnica Sport Euro2020: Engleska uz sumnjivi jedanaesterac izbacila Dansku

Euro2020: Engleska uz sumnjivi jedanaesterac izbacila Dansku

Nogometna reprezentacija Engleske prvi put u povijesti izborila je plasman u finale Europskog prvenstva nakon što je u polufinalnom ogledu na stadionu Wembley nakon produžetaka pobijedila Dansku sa 2-1, javlja HRT.

Danska je povela u 30. minuti golom Mikkela Damsgaarda, izjednačio je Simon Kjaer devet minuta kasnije gurnuvši loptu u vlastitu mrežu, a pobjedu Englezima donio je Harry Kane golom u 104. minuti.

Englezi će u finalu 11. srpnja na Wembleyju igrati protiv Italije koja je u utorak boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila Španjolsku sa 4-2. Utakmica je završila rezultatom 1-1. Vodeći pogodak za Italiju postigao je Federico Chiesa u 60. minuti, a izjednačio je Alvaro Morata u 80. minuti na asistenciju Danija Olma. U produžetku nije bilo pogodaka.

Englezima će to biti prvo finale na Europskim prvenstvima nakon što su 1968. bili treći, a 1996. zapeli u polufinalu, dok je Italija jedini naslov osvojila 1968. godine, a još dva puta izgubila u finalima (2000, 2012), javlja HRT.

Kane je u 104. minuti izveo kazneni udarac, koji je Schmeichel obranio, ali je odbijanac pospremio Kane.

No, jedanaesterac koji je dosuđen najblaže rečeno sumnjiv, i izgleda kao veliki poklon Engleskoj. Oko ovog kaznenog udarca u kojem nije bilo prekršaja, a lopta je ionako bila izvan Sterlingove kontrole bit će sigurno još razgovora.

VIDEO Dar Englezima za finale: Pogledajte nepostojeći kazneni udarac o kojem će se pričati