32.3 C
Naslovnica Aktualno Iz minute u minutu, Hrvatska-Španjolska: Vatreni se vratili iz 1:3, ali izgubili...

Iz minute u minutu, Hrvatska-Španjolska: Vatreni se vratili iz 1:3, ali izgubili u produžecima

U 18 sati na Europskom prvenstvu na stadionu Parken u Kopenhagenu Hrvatska je, bez pomoći Ivana Perišića, igrala protiv Španjolaca za plasman među osam najboljih momčadi Europe i ispala nakon produžetaka, 5:3 (3:3).

Prvo poluvrijeme završilo je 1:1, Hrvatska je povela autogolom Pedrija u 20′. Izjednačio je Sarabia u 38′ Rebić je u to vrijeme mijenjao kopačke, izvan terena, što djeluje pomalo nevjerojatno. Španjolci su to primijetili i navalili na kazneni prostor Vatrenih. Prvo je Gaya pucao, Livaković brani, ali na odbijenu loptu natrčava Sarabia i zabija.

U drugom poluvremenu Vatreni su primili dva također pomalo naivna gola, u 57′ branič Azpilicueta dolazi iz drugog plana i zabija za 2:1, a potom još jedan naivan gol, Španjolci su brzo izveli slobodni udarac dok se Gvardiol vraćao s osvježenja. Duga lopta za Torresa koji zabija pored nemoćnog Livakovića.

Onda je uslijedio povratak iz bajke, Dalić je napravio promjene i Oršić je donio novu snagu.

U 85′ bila je gužva pred golom španjolaca, Oršić zabija nakon biljara i dodavanja Modrića.

Potom u 90+2′ asistira Pašaliću za 3:3.

Ušlo se u dramu produžetaka, no tu Vatreni ponovno primaju dva relativno jeftina gola. Završilo je 5:3 za Španjolsku, bilo je prilika za Vatrene, ali nisu realizirane.

Navijačko ludilo

Navijačko ludilo u Kopenhagenu počelo je još sinoć, a danas se od jutra nastavilo na ulicama glavnog grada Danske.

U jednom trenutku navijanje je vodila i Blanka Vlašić čiji je brat Nikola jedan od junaka pobjede Vatrenih nad Škotskom u Glasgowu, a i danas je igrao u prvoj postavi.

Navijači su oko 15 sati krenuli prema Parken stadionu.

Hrvatska-Španjolska (3:5)

STRIJELCI: 1-0 Pedri (20-ag), 1-1 Sarabia (38), 1-2 Azpilicueta (57), 1-3 F. Torres (77), 2-3 Oršić (85), 3-3 Pašalić (90+2), 3-4 Morata (100), 3-5 Oyarzabal (103)

HRVATSKA: Livaković – Juranović, Vida, Ćaleta Car, Gvardiol – Modrić, Brozović, Kovačić – Vlašić, Petković, Rebić

ŠPANJOLSKA: Simon, Azpilicueta, Garcia, Laporte, Gaya – Koke, Busquets, Pedri – Sarabia, Torres – Morata

Sudac: Cuneyt Cakir, Turska

—————————————————————————————————————————-

Hrvatska-Španjolska 3:5

—————————————————————————————————————————–

120+1′ Španjolska je izbacila Hrvatsku, 5:3

120′ Olmo gađa stativu Livakovićevog gola

116′ Livaković skida zicer Morati, korner, Španjolska vraća natrag loptu do Simona

114′ Ivanušec umjesto Modrića

107′ Korner za Vatrene, nema opasnosti

106′ Budimir nakon sjajne akcije Oršić-Pašalić puca malo pokraj gola

106′ Počeo je drugi produžetak

——————————————————————————————————————————
105+1′ Španjolska vodi 5:3, kraj prvog produžetka

105′ Vida je zaustavio Moratu nakon što je ovaj oduzeo Gvardiolu loptu

104′ Oyarzabal, 5:3, brza kontra Španjolaca, ubacio je Olmo

103′ Oršić dodaje, Kramarić opet puca u golmana Simona

101′ Busquets van, Rodri unutra

100′ Morata za 4:3, Brekala je lopta preskočila, ubacio je Olmo

98′ Korner za Španjolsku, očišćeno

96′ Kramariću je Simon skinuo zicer Oršić je fenomenalno prošao po lijevoj strani, Kramarić sa šest metara puca previše u sredinu

94′ Sumnjiva situacija u španjolskom kaznenom prostoru, Vatreni su tražili igranje rukom

92′ Oršić puca malo iznad gola

91′ Počeo je prvi produžetak

90+6′ Oyarzabal, pokraj Livakovićevog gola, kraj regularnog vremena, 3:3

90+4′ Olmo puca preko gola

90+2′ Pašaliiiiić 3:3

90′ Igra se šest minuta nadoknade

88′ Ušao Mikel Oyarzabal, izišao F. Torres

85′ Oršiiiić 85′ Bila je gužva, Oršić zabija nakon biljara i dodavanja Modrića ispred gola

84′ Žuti za Ćaletu-Cara

79′ Pašalić umjesto Vlašića, Budimir umjesto Kovačića

78′ Gaya van, Alba unutra, Ruiz umjesto Kokea

77′ Torres, 3:1 za ŠpanjolskuJoš jedan jeftin gol, Španjolci su brzo izveli slobodni udarac dok se Gvardiol vraćao sa osvježenja. Duga lopta za Torresa koji zabija pored nemoćnog Livakovića

76′ Gaya se valja po travnjaku, traži pomoć

73′ Brozoviću žuti zbog prigovora, suđen prekršaj Oršića, Španjolac je na travi igrao rukom. Brekalo umjesto Juranovića

72′ Zabija gol Morata, zaleđe

71′ Sarabia van, Olmo ulazi, Pau Torees umjesto Garcije

69′ Kramarić je bio u zaleđu, ionako nije zabio

67′ Oršić umjesto Rebića. Gvardiol u akciji, Simon brani

66′ Rebić mlako puca u Simona

57′ Azpilicueta 1:2 Ubacio je s desne strane Torres, pronašao braniča Azpilicuetu koji je došao iz pozadine i glavom zabio za vodstvo Španjolske

55′ Lopta se probušila, stigla je nova

52′ Bilo je ubacivanje Španjolaca, završava u rukama Livakovića

46′ Kramarić umjesto Petkovića, počelo je drugo poluvrijeme

45+1′ Morata puca pokraj gola, poluvrijeme je završilo 1:1

44′ Rebić je bio u stopostotnoj šansi, Juranović je ubacio u pet metara, ali Rebić preusmjerava loptu u Simona

43′ Koke puca pokraj gola

42′ Korner za Španjolsku, još jedan, očišćeno

38′ 1:1, Španjolci izjednačili, Rebić je u tom trenutku mijenjao kopačke, naravno izvan terena. Španjolci su to primijetili i navalili na kazneni prostor Vatrenih. Prvo je Gaya pucao, Livaković brani, ali na odbijenu loptu natrčava Sarabia i zabija.

37′ Korner za Španjolsku, na kraju se odbilo u gol-aut

31′ Korner za Španjolce, prekršaj na Petkoviću

26′ Kovačić puca malo iznad gola

25′ Vlašić je izbio ispred Simona, ali gađa vanjski dio mreže

24′ Vlašić je srušen u kaznenom prostoru Španjolske, Čakir nije sudio ništa

20′ Gooooool! Pedri zabija autogol…1:0 za HrvatskuDodavao je golmanu Simonu, koji je promašio loptu i završila je u mreži.

19′ Još jedna velika prilika za Španjolce, Morata glavom puca u Vidinu ruku uz tijelo

17′ Dva kornera za Španjolce, očišćeno

16′ Livaković brani zicer iz blizine Kokeu Rupa je bila u obrani Vatrenih, Busquets fantastično dodaje Kokeu…

14′ Čakir sudi prekršaje Vatrenima…

13′ Sarabia trese vanjski dio Livakovićeve mreže

10′ Grublji prekršaj Garcije s leđa na Petkoviću

9′ Čakir opet sudi prekršaj za Španjolce, Azpilicueta na ubačaj lagano glavom do Livakovića

6′ Slobodni udarac za Španjolsku, očišćeno na kraju

2′ Livaković izlazi po loptu na pokušaj Španjolaca

1′ Počela je utakmica…..