27.8 C
Naslovnica Sport Rasplet u Skupini A: Italija dobila Wales, Švicarska poslala Tursku kući

Rasplet u Skupini A: Italija dobila Wales, Švicarska poslala Tursku kući

U svim skupinama Europskog nogometnog prvenstva jučerašnjim utakmicama završeno je drugo kolo, i današnjim dvobojima u skupini A počinje treće. Švicarska je nakon dva kola imala jedan bod iz remija protiv Walesa. Turska je bila posljednja u skupini s dva poraza i za prolaz skupine kao trećeplasirana momčad trebala im pobjeda protiv Švicarske. Ljestvicu je predvodila Italija sa 6 bodova ispred Walesa koji je imao 4.

Pred 12.000 gledatelja u Rimu Italija je bolju igru protiv Walesa u prvom poluvremenu okrunila pogotkom u 39 minuti. Matteo Pessina upisao se u strijelce nakon ubačaja Marca Verrattija. Wales je u drugom poluvremenu igrao s igračem manje nakon isključenja Ampadua, javlja HRT. Rezultat 1:0 za Italiju ostao je do kraja susreta.

U Bakuu Švicarci su poveli već u 6′, prvu prilika na utakmici, Steven Zuber je dodao za Harisa Seferovića koji zabija gol.
U 26′ Švicarska vodi 2:0, asistirao je opet Steven Zuber, a u rašlje pogađa Xherdan Shaqiri.
U 62′ Turci, nakon tri velike prilike Švicarske, smanjuju na 1:2. Strijelac je bio Irfan Kahveci, a asistent Hakan Calhanoglu.

U 68′ Zuber upisuje treću asistenciju, a Shaqiri drugi gol, i konačnih 3:1 za Švicarsku.

Italija je prva u skupini, Wales ostao drugi, a Turci idu kući.