20.5 C
Naslovnica Sport Potpuni šok i iznenađenje Eura2020: Mađari ostavili srce na terenu i remizirali...

Potpuni šok i iznenađenje Eura2020: Mađari ostavili srce na terenu i remizirali s Francuzima

Mađarska i Francuska od 15 sati igrali su u Budimpešti po velikoj vrućini utakmicu drugog kola Skupine F Europskog prvenstva i remizirali, završilo je 1:1.

Mađari su se u prvom poluvremenu grčevito borili protiv favoriziranih svjetskih prvaka, a k tome su i u 23′ ostali bez kapetana, Szalai je stradao u duelu, a uslijedila je kraća pauza za hlađenje.

No u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2′), hladan tuš za Francuze. Fiola ih je šokirao nakon apsolutne dominacije. Lijepa kombinacija u kontri Mađara, Fiola se po lijevoj strani zaletio u francuski kazneni prostor i 1 na 1 s Llorisom zapucao loptu u golmanu bliži kut.

S vodstvom 1:0 Mađari su otišli na zasluženi odmor, a u drugom poluvremenu nastavili izuzetno borbeno. No u 66′, Orban pomalo nes(p)retno servira loptu Griezmannu koji poravnava rezultat, 1:1.

Do kraja utakmice Mađari su se uspjeli obraniti na krilima gotovo 60 tisuća domaćih gledatelja.

Mađarska-Francuska 1:1

MAĐARSKA: Gulacsi – Botka, Orban, Szalai – Nego, Kleinheisler, Nagy, Schafer, Fiola – Sallai, Szalai

FRANCUSKA:Lloris – Pavard, Varane, Kimpembe, Digne – Pogba, Kante, Rabiot – Griezmann – Benzema, Mbappe