20.5 C
Naslovnica Sport Još šokova u skupini smrti: Elf zabio dva i pobijedio, a Portugalci...

Još šokova u skupini smrti: Elf zabio dva i pobijedio, a Portugalci utrpali četiri i izgubili

Od 18:00 sati Njemačka i Portugal (4:2) odigrali su drugu današnju utakmicu 2. kola skupine F, tzv. skupine smrti. Ta je utakmica donijela i rekord – dva autogola na EP-u.

Mađarska i Francuska od 15 sati igrali su u Budimpešti po velikoj vrućini utakmicu drugog kola skupine smrti i remizirali, završilo je 1:1.

Već u 5. minuti Robin Gosens zabija gol Portugalcima, ali je poništen zbog zaleđa Gnabryja.

Portugal je poveo u 15′, Cristiano Ronaldo zabio je nakon izvrsne asistencije Dioga Jote, a to je Ronaldu bio prvi gol na dvobojima protiv Njemačke.

U 35′ Nijemci izjednačuju, gol je najprije pripisan napadaču Chelseaja Kaiju Havertzu, ali je bio autogol Rubena Diasa.

U samo pet minuta Elf je preokrenuo rezultat i to golovima aktualnih europskih prvaka Portugalaca. Kimmich je pucao u peterac, Guerrerio zakucao u vlastitu mrežu.

U 51′ Kai Havertz zabija iz blizine za 3:1, Robin Gosens je bio asistent, a devet minuta kasnije Gosens zabija za 4:1.

U 67′ Jota zabija za 2:4 na asistenciju Ronalda. U 79′ Portugalu je malo nedostajalo da smanji rezultat, bio je to strašan udarac Sanchesa koji pogađa stativu.

PORTUGAL – NJEMAČKA 2:4

Ronaldo 15, Ruben Dias 35/ag., Guerreiro 39/ag., Havertz 51, Gosens 60′, Jota 67′

Početni sastavi:

Portugal: Rui Patricio, Semedo, Ruben Dias, Pepe, Guerreiro, William Carvalho, Danilo, Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Diogo Jota, Cristiano Ronaldo

Njemačka: Neuer, Hummels, Rüdiger, Ginter, Kimmich, Gündogan, Kroos, Gosens, Havertz, Müller, Gnabry

Standings provided by SofaScore LiveScore

Potpuni šok i iznenađenje Eura2020: Mađari ostavili srce na terenu i remizirali s Francuzima