27.8 C
Naslovnica Aktualno Iz minute u minutu, Hrvatska-Češka: Kidanje živaca i jedan bod na kraju

Iz minute u minutu, Hrvatska-Češka: Kidanje živaca i jedan bod na kraju

Hrvatska i Češka od 18 sati u Glasgowu odigrali su 1:1 susret drugog kola skupine D Europskog prvenstva. Vatreni su s 1:0 poraženi od Engleske na startu, dok su Česi s 2:0 nadvisili Škotsku.

Loše prvo poluvrijeme za Hrvatsku, na odmor se otišlo s rezultatom 1:0 za Češku, gol su postigli iz jedanaesterca.

U drugom poluvremenu Vatreni su izgledali puno bolje, Dalić je uveo početkom poluvremena Petkovića i Ivanušeca, a to je promijenilo tempo igre Vatrenih.

U 47′ Perišić fantastičnom akcijom izjednačuje, 1:1. Ostatak drugog poluvremena prošao je u pokušajima obje momčadi da dođu do tri boda.

Hrvatska-Češka (18:00)

Hrvatska: Livaković – Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol – Modrić, Kovačić – Brekalo, Kramarić, Perišić – Rebić

Češka: Vaclik – Coufal, Celustka, Kalas, Boril – Holes, Darida, Souček – Masopust, Jankto, Schick

Glavni sudac: Carlos Del Cerro, Španjolska

—————————————————————————————————————————–

Hrvatska-Češka 1:1

90+3′ Sudac je odsvirao kraj na 92:42, neriješeno, 1:1.

90+2′ Žuti za Hložeka, nagazio je Petkovića

90′ Igra se 3 minute nadoknade

89′ Petković se okrenuo, pucao od bloka u korner, još jedan korner, Česi su izbili

87′ Darida van, Barak unutra; Brozović umjesto Kovačića

82′ Borilu žuti, prekršaj na Petkoviću

76′ Hložek puca visoko iznad Livakovićevog gola

74′ Jankto van, Ševčik unutra, Schick van, Kremenčik unutra

72′ Vlašić na 11-12 metara puca visoko preko gola

65′ Modrić spašava, izbija u korner ispred Krala. Livaković hvata ubačaj iz kuta

63′ Hložek umjesto Masopusta, Holeš van, Kral unutra

62′ Vlašić umjesto Kramarića. Češka je zaprijetila, Livaković je bekovski očistio

60′ Vrsaljko radi prekršaj, slobodnjak za Čehe, korner, nema opasnosti

57′ Ivanušec puca visoko preko gola

53′ Souček puca pokraj Livakovićevog gola

50′ Masopustu žuti, prekršaj na Gvardiolu

47′ Perišiiiiiić, 1:1 Došao je s lijeve strane, prebacio loptu na desnu nogu i neobranjivo pogodio suprotni kut

46′ Modrić kombinira nakon slobodnjaka, Kovačić puca iz daljine visoko preko češkog gola

46′ Ulaze Petković i Ivanušec umjesto Rebića i Brekala, počelo je drugo poluvrijeme

45+3′ Kraj poluvremena, 1:0 za Čehe

45+2′ Suđen nepostojeći prekršaj Kovačiću na Schicku na dvadesetak metara, ali ovaj slobodnjak puca visoko iznad golaKovačić je čisto odnio loptu, vidjelo se na usporenoj snimci

45′ Igra se 3 minute nadoknade, ukazuje se pomoć Janktu koji je naletio na Vrsaljkovo rame

44′ Kramarić puca, Vaclik brani

39′ Rebić u stopostotnoj prigodi, puca pokraj gola

37′ Schick puca jedanaesterac, 1:0

35′ Lovren dobiva žuti, jedanaesterac za Češku

33′ Korner za Čehe, očišćeno. Provjerava se Lovrenov lakat na licu Schicka, nos mu je raskrvaren

31′ Hrvatska je uspostavila ravnotežu, posjed Češke je pao na 53%

25′ Vrsaljko ubacuje s boka, Vaclik hvata

23′ Kombinacija Vatrenih iz kornera, lopta dolazi do Perišića koji s 12 metara gađa golmana Češke

21′ Opasna situacija pred češkim golom, Rebić je pokušao blokirati golmana Vaclika, lopta mu se odbija od leđa, ali preko češkog gola

18′ Opet su Česi napravili pomutnju pred Livakovićem, koji spašava gol. Schick je pucao

16′ Češka dominira, 62% posjeda lopte

12′ Jankto puca visoko iznad Livakovićevog gola

10′ Slobodnjak za Vatrene s dvadesetak metara, Lovren visoko preko gola

7′ Korner za Vatrene, Kovačić kratko za Modrića, nema opasnosti

6′ Početak utakmice u češkom pritisku

4′ Korner za Čehe, opasno je bilo, Souček puca glavom iznad Livakovićevog gola

2′ Zaprijetili su Česi, Coufal je pucao, Vida spašava