30.5 C
Naslovnica Aktualno Iz minute u minutu, Engleska - Hrvatska: Minimalna pobjeda Engleza, Sterling je...

Iz minute u minutu, Engleska – Hrvatska: Minimalna pobjeda Engleza, Sterling je kaznio plivanje Vatrenih u obrani

Hrvatska nogometna reprezentacija prvom utakmicom skupine D protiv Engleske započela svoj put na Europskom prvenstvu. Na Wembleyu Englezi su pobijedili 1:0.

U sedam međusobnih susreta do današnjeg, obje momčadi imale su po tri pobjede i jednom su igrali neriješeno. Stadion Wembley može primiti 90.000 navijača, a na današnju utakmicu moglo je njih 22.500. Hrvatska nogometna reprezentacija do danas nije poražena na otvaranju Eura, a engleska reprezentacija nikada nije pobijedila na otvaranju Eura.

Zlatko Dalić je napravio dvije promjene. Iz prvih 11 ispada Borna Barišić, a njegovu poziciju zauzeo je Joško Gvardiol. Starter protiv Engleza je Andrej Kramarić, umjesto Petkovića.

Prvo poluvrijeme je završilo 0:0 uz jednu vrlo ozbiljnu situaciju pred Livakovićevim golom na samom početku utakmice. U 6′ Foden pogađa Livakovićevu stativu, pritisak Engleza trajao je prvih pola sata, a onda je tempo utakmice pao, možda i zbog vrućine, jer je u Londonu bilo 28-29 stupnjeva, netipično visokih za to podneblje.

Vatreni nisu imali ozbiljnijih pokušaja, tek nekoliko poluprilika i dva udarca na gol domaćih, jedan u okvir i jedan izvan.

Englezi su uputili ukupno 4 udarca prema Livakoviću, jedan u okvir, jedan izvan okvira i dva su blokirana.

U drugom poluvremenu u 57′ Sterling je zabio za 1:0, zaplivala je hrvatska obrana, Sterling je bio brži i spretniji. Vatreni nisu stvorili ozbiljniju priliku, pa je tim rezultatom i završena utakmica.

U drugom susretu 1. kola ove skupine u ponedjeljak će u Glasgowu igrati Škotska i Češka.

Hrvatska igra u petak 18. lipnja protiv Češke u Glasgowu, a četiri dana kasnije u istom gradu i protiv Škotske.

Inače, drugo mjesto u grupi D je povoljnije za osminu finala, jer se izbjegava skupina s Francuskom, Portugalom i Njemačkom.

Engleska – Hrvatska (15:00)

Engleska: Pickford – Walker, Stones, Mings, Trippier – Phillips, Rice – Sterling, Mount, Foden – Kane

Hrvatska: Livaković – Vrsaljko, Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol – Brozović – Kramarić, Modrić, Kovačić, Perišić – Rebić

Sudac: Daniele Orsato

—————————————————————————————————————————-

Engleska – Hrvatska 1:0

90+4′ Pašalić puca preko gola, kraj. 1:0 za Englesku

90+1′ Calvert-Lewin umjesto Sterlinga

90′ Igra se 4 minute nadoknade

88′ Sudar glavama, Vida i Bellingham. Vida se digao, Englez također

86′ Ćaleti-Caru suđen prekršaj u napadu, čudni kriteriji

85′ Kovačić van, Pašalić ulazi

82′ Bellingham umjesto Kanea

78′ Petković umjesto Rebića

76′ Stonesu se ukazivala pomoć

74′ Sterling puca preko gola, bio je prekršaj na Vrsaljku u kaznenom prostoru, ali Orsato to nije vidio

70′ Brekalo i Vlašić umjesto Brozovića i Kramarića, Rashford umjesto Fodena

69′ Korner za Hrvatsku Modrić na Brozovića na dvadesetak metara, ovaj pokraj gola.

66′ Brozoviću žuti, slobodan udarac za domaće s dvadesetak metara. Mount puca malo preko Livakovićevog gola

65′ Rebić iz kaznenog prostora loše puca pokraj gola

64′ Fodenu žuti, nagazio je Gvardiola

61′ Opasna situacija pred Livakovićem, Kane se zabio u stativu, ukazuje mu se pomoć. Vratio se u igru

57′ Sterling 1:0 Zaplivala je hrvatska obrana, Sterling je bio brži i spretniji

55′ Puca Modrić, Pickford brani

48′ Kovačiću žuti karton, neki suci ne bi sudili ni prekršaj

47′ Perišiću su bez veze sudili zaleđe

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Kraj prvog poluvremena, 0:0

42′ Žuti za Ćaletu-Cara, odbila mu se lopta od nadlaktice. Slobodni udarac za domaće s 18 metara Lopta pogađa Perišića u živom zidu

37′ Tempo je poprilično pao. Orsato uglavnom ne vidi prekršaje na Vatrenima, buni se i Dalić

32′ Vatreni su uspostavili ravnotežu

27′ Perišić loše puca, lopta ide preko gola, Vrsaljko je centrirao

26′ Sterling iz daljine puca daleko od Livakovićevog gola

23′ Orsato nije sudio evidentan prekršaj na Modriću na dvadesetak metara od engleskog gola

21′ Vatreni nikako da odigraju prema naprijed, Englezi i dalje pritišću

17′ Slobodnjak za Engleze na 30-ak metara, ubačeno na Kanea, zaleđe

14′ Englezi drže loptu i pokušavaju organizirati napad, posjed je 64 posto u korist domaćih

11′ Traje pritisak Engleske

8′ Korner za Engleze, Livaković brani udarac Phillipsa s ruba šesnaesterca

6′ Foden pogađa Livakovićevu stativu

3′ Početno ispitivanje snaga

Izvode se himne…..

Igrači izlaze na teren….. U Londonu je vrlo toplo vrijeme, 28, 29 stupnjeva

————————————————————————————————————————–

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kakvog suca je Hrvatska dobila protiv Engleza: Čovjek koji je u Rusiji protiv Vatrenih iz VAR sobe režirao finale