Novootvoreni Muzej Aeropaga jučer je zvanično otvoren za javnost i to unutar prostorija zvonika franjevačke crkve sv. Antuna na Svetom Duhu u Zagrebu. Posjetitelji muzeja mogu se informirati o padu u grijeh Adama i Eve, podlom prijevarom Đavla, koji ni dan danas ne prestaje iskrivljavati slike o Bogu, makar na sofisticiranije i perfidnije načine, s Knjigom Otkrivenja i finalnim porazom Đavla kojemu Bezgrešna Djevica gazi glavu u liku Zmije te s mnogim drugim eksponatima.

U središtu Muzeja Aeropaga je voštana lutka talijanske redovnice, sestre Marije Laure Mainetti (1939. – 2000.) koju su ubile tri maloljetnice u čast Sotoni, a papa Franjo ju je baš jučer, 6. lipnja 2021. godine proglasio blaženom, zbog čega je jučer Muzej zvanično i otvoren, navodno, pod njezinom zaštitom.

“U postupku je pribavljanje relikvije nove blaženice kojoj preporučamo sve koji su zalutali u okultizam i poganske prakse, jer je ona molila za tri maloljetnice koje su je ubijale, svaka sa šest uboda nožem. Ovo su vrlo ozbiljne stvari na koje treba upozoravati jer su stvarnost, a ne znanstvena fantastika”, izjavio je utemeljitelj muzeja dr. fra Josip Blažević, ravnatelj Centra za međureligijski dijalog Hrvatski Areopag i provincijal Hrvatske provincije sv. Jeronima franjevaca konventualaca, koji među mnogim teolozima već duže godina slovi kao jedan od najboljih poznavatelja magijskih i okultnih tehnika te novih religijskih pokreta i neopoganstva, a o čemu je održao bezbrojna predavanja i objavio značajnu literaturu upozoravajući kršćane da se klone ovih utjecaja.
Unatoč provjerenom podatku da je Muzej Aeropaga nedavno incognito posjetio i hrvatski kardinal i nadbiskup metropolit Zagrebačke nadbiskupije Josip Bozanić, među mnogim svećenim licima Kaptola postoje i oni koji drže kako takvim magijskim i inim predmetima nije mjesto u crkvenom objektu te nije dobro niti da vjernici budu izloženi takvom postavu. Kršćanstvo odbacuje takve predmete, a dotićni svećenici koji se protive tome upozoravaju vjernike da se drže podalje od magijskih praksi iza kojih, prema katoličkom i kršćanskom nauku, stoji Luciferov i demonski utjecaj te se nikako takve stvari ne bi trebali pokazivati od strane katoličkih svećenika, jer to nije igra.





U prvom dijelu Muzeja Aeropaga izloženi su eksponati iz Afrike, Japana, Tibeta i Narodne Republike Kine, dok su u drugome dijelu muzeja izlošci iz Azije, odnosno Republike Indije i Arapske Republike Egipta i to iz Faraonskih vremena, a najopsežniji prostor posvećen je onima iz Europe, naravno, s naglaskom na našu zemlju.Radi se o ezoterijskim i okultnim iscjeliteljskim tehnikama raširenima također i po Republici Hrvatskoj, poput reikija i bioenergije, trinaestokrakog simbola Sunca Brace sa Srebrnjaka, Bruna Gröninga i Rudolfa Steinera.
U Muzeju Aeropaga se može vidjeti i Sai Babin čarobni pepeo te ayurvedski lijekovi Maharishi Mahesh Yogija, popularna kineska knjiga proricanja I Ching, knjige u Bruceu Lee-ju, makar osobno ne vidim poveznicu između hongkonško-američkog glumca Brucea Leeja, majstora borilačkih vještina, koji je razvio sistem borilačke vještine, odnosno koncept samoobrane “Jeet Kune Do” i magije kao takve, a Magiku da i ne spominjem.
Izložena je kolekcija različitih magijskih poruka, zamotuljaka, uroka i zapisa, također i Astrološki alati, detaljna informacija o Sir Aleisteru Crowleyu, pravim imenom Alexander Edward Crowley, engleskom književniku, okultistu i Astrologu te vrsnom britanskom tajnom agentu u vrijeme Drugog svjetskog rata. Bio je pripadnik nekoliko okultnih organizacija, među njima, djelovao je i kao glavar Reda OT.O., dok ga Crkva i neinformirani tj. neprosvijetljeni smatraju osnivačem modernog sotonizma. Sir Aleister Crowley je utemeljitelj Theleme, filozofskog učenja koje je utemeljio objavom Knjige zakona tj. Liber al vel legis 1904. godine. U tom djelu dao je osnove novog učenja kojeg je primio od strane svog Svetog anđela čuvara – Aiwassa, entitetskog bića koji ga je zadužio da bude prorok Theleme. Oni koji taj Zakon proučavaju i provode nazivaju se Thelemiti.
Temeljni zakon Theleme sadržan je u izreci Do what thou wilt shall be the whole of the law (Čini što ti Volja i to neka ti bude sav Zakon). Sustav Theleme sadrži u sebi ideje preuzete iz okultizma, yoge te Zapadnog i Istočnog misticizma.
U postavi Muzeja Aeropaga također se može vidjeti Vodenjakova, Sotonska i Vampirska biblija, spiritistička Ouija ploča, originalna vještičja kristalna kugla i razni vještičji udžbenici, te mnogo eksponata o Masoneriji: masonske regalije, lente, pregače, obrednici, zatim sarkofag Grofa Dracule i mnogi vampirski te vještičji izlošci, knjige o vještičarstvu i drugi eksponati.

Najveći broj prikupljenih predmeta je od osoba koje su se njima koristile i vratile se Crkvi, a dio eksponata i literature je fra Josipu Blaževiću proslijedio pokojni fra Zvjezdan Linić, a dio je s fra Josipovih putovanja po svijetu, sajmova ezoterije, itd.
Postava Muzeja Aeropaga je stalna i smještena je na petom katu svetoduškog zvonika u kojem je izloženo preko 500 različitih eksponata magijskog, okultnog i New Age karaktera sa preko 100 tekstualnih kartica s tumačenjima značenja pojedinih eksponata, a postav ima edukatuvnu svrhu kao galerija grijeha protiv prve Božje zapovijedi. (Theo Ljubić)