20.8 C
Naslovnica Sport Iz minute u minutu, Belgija-Hrvatska: Generalna proba pred EP bez ozbiljnije prijetnje...

Iz minute u minutu, Belgija-Hrvatska: Generalna proba pred EP bez ozbiljnije prijetnje Vatrenih

Posljednji pripremni ispit pred EP Hrvatska ima večeras od 20:45 protiv Belgije u Bruxellesu. Radi se o susretu srebrnih i brončanih sa Svjetskog prvenstva u Rusiji, a Belgija slovi za jednog od favorita Eura. Belgija na Euru igra u skupini s Rusijom, Finskom i Danskom. Hrvatsku prije Češke i Škotske, iduću nedjelju 13. lipnja čeka prvi susret na europskoj smotri protiv domaćina Engleske na Wembleyju.

Vatreni su solidno otvorili prvo poluvrijeme, imali su posjed lopte, ali ga nisu konkretizirali. Nakon 20-ak minuta Belgija se probudila i počela pritiskati Vatrene. U 31′ domaći su dvaput pogodili okvir Livakovićevog gola, Lukaku je pucao i pogodio gredu, a lopta se odbija do Carrasca koji također pogađa gredu.

Iz gužve nakon kornera u 38′ i više odbijanaca Lukaku zabija za vodstvo domaćih, 1:0, rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Rezultat je ostao do kraja, Lukaku je imao šansu u drugom poluvremenu za drugi pogodak, ali se Livaković iskazao. Vatreni su imali jedan ozbiljniji udarac, Brekala u sudačkoj nadoknadi.

——————————————————————————————————————————

Belgija-Hrvatska (20:45)

BELGIJA: Courtois – Aldweireld, Denayer, Vertonghen – Castagne, Tielemans, Dendoncker, Chadli – Mertens, Lukaku, Carrasco

Klupa: Mignolet, Sets, Vermaelen, Mechele, E. Hazard, Meunier, T. Hazard, Vanaken, Benteke, Batshuayi, Trossard i Doku

HRVATSKA: Livaković – Vrsaljko, Vida, Ćaleta-Car, Barišić – Brozović, Kovačić – Rebić, Modrić, Perišić – Petković

Klupa: Kalinić, Sluga, Brekalo, Kramarić, Vlašić, Budimir, Pašalić, Škorić, Oršić, Badelj, Juranović i Gvardiol

—————————————————————————————————————————–

Belgija-Hrvatska 1:0

—————————————————————————————————————————-

90+2′ Kraj, 1:0 za Belgiju

90+1′ Brekalo dobro puca, Curtois brani

90′ Igra se dvije minute nadoknade

87′ Korner za Belgiju, lopta je išla oko Livakovićevog šesnaesterca, došla je do Lukakua na dva metra od gola, Livaković majstorski brani

85′ Brozović puca visoko iznad gola

83′ Oršić puca preko gola

81′ Doku i E. Hazard ulaze, Carrasco i Dendoncker izlaze

80′ Perišić van, Oršić unutra

78′ Mlak udarac Vlašića, Courtois lagano hvata

71′ T. Hazard umjesto Chadlija

70′ Brekalo umjesto Petkovića

68′ Vanaken umjesto Mertensa

66′ Četvrti korner za Hrvatsku, očišćeno

61′ Kramarić umjesto Modrića, Vlašić i Pašalić umjesto Kovačića i Rebića

58′ Korner za Belgiju, izbačeno

56′ Korner za Modrića, očišćeno

53′ Carrasco je došao do lopte u šesnaestercu Vatrenih, puca pokraj gola

52′ Gvardiol je prošao po lijevom boku, nabacio za Petkovića koji puca glavom, nedovoljno jako

48′ Dobar ubačaj Vrsaljka, Petković ne stiže

46′ Gvardiol umjesto Barišića, Vermaelen je u igri kod domaćih umjesto Vertonghena. Počelo je drugo poluvrijeme

45+1′ Kraj prvog poluvremena, Belgija vodi 1:0

45′ Igra se minuta nadoknade

38′ Korner za Belgiju, sedmi. Lopta dolazi do Lukakua koji zabija, 1:0

36′ Carrasco sad puca, Livaković brani

34′ Korner za Belgiju, očišćeno

31′ Domaći su dvaput pogodili okvir Livakovićevog gola, Lukaku i Carrasco, u kontri Perišić ne uspijeva ugroziti belgijski gol

29′ Korner za Belgiju, pa još jedan, peti. Nema opasnosti

25′ Livaković hvata udarac domaćih. Posjed lopte Vatrenih je pao na 53 posto

20′ Carrasco je izveo korner, ali Modrić maestralno iznosi loptu i upošljava Rebića koji na drugoj strani zarađuje korner. Nema opasnosti za Belgiju nakon kornera

19′ Korner za Belgiju, opet korner

18′ Vatreni imaju 63 posto posjeda lopte

15′ Livaković je dobio udarac u sudaru Lukakua i Ćalete-Cara

14′ Korner za Belgiju, očišćeno

11′ Prvi opasan napad domaćih, Chadli puca preko gola

10′ Belgija još nije odigrala ništa

9′ Vatreni i dalje drže loptu

5′ Vatreni drže loptu od početka utakmice

2′ Korner za Modrića, očišćeno, lopta ostaje kod Vatrenih