12.7 C
Naslovnica Sport HNL: Osijek i Dinamo su remizirali u vrlo živahnom derbiju

HNL: Osijek i Dinamo su remizirali u vrlo živahnom derbiju

U velikom derbiju HT Prve lige, ogledu 30. kola u Gradskom vrtu, Osijek i Dinamo su remizirali odigravši 1:1. Situacija na vrhu ljestvice je tako ostala identična. Dinamo ima dva boda više i jednu odigranu utakmicu manje.

Jaki udarac Dinamo je zadao Osijeku već u petoj minuti. Sporo je reagirala osječka obrana, a pogotovo Škorić, što je iskoristio Lovro Majer koji je iz blizine zakucao za 1:0 Dinama.

Igralo se krajnje otvoreno, ali je bilo primjetno kako su svi Dinamovi napadi opasniji. Odnosno, gosti iz Zagreba su bili konkretniji u samoj završnici. Mogao je Dinamo vrlo lako i povećati prednost, ali su prilike propuštali Petković i Majer.

Ipak, krajem prvog poluvremena se osjetilo da se Osijek budi, a pravo izdanje domaćeg sastava vidjeli smo u nastavku. Osijek je krenuo mnogo žešće i odlučnije. Odmah je odlično zaprijetio Mierez glavom, ali je sjajno reagirao Livaković.

No, napadi Osijeka nisu jenjavali te je u 64. minuti uslijedilo izjednačenje. Na asistenciju Kleinheislera pogodio je Erceg. Pogodak je dao Osijeku dodatnu snagu i igralo se odlično. Osijek je imao loptu i pritiskao, ali je Dinamo znao biti itekako opasan u kontranapadima.

Međutim, mreže se više nisu tresle pa tako nakon ovog derbija s istih pozicija oba sastava nastavljaju lov na titulu prvaka, piše HNTV.

HT Prva liga, 30. kolo: Osijek – Dinamo 1:1 (Erceg 64./Majer 5.)