22.1 C
Naslovnica Sport Iz minute u minutu, Europska liga Villareal-Dinamo: I druga utakmica u režiji...

Iz minute u minutu, Europska liga Villareal-Dinamo: I druga utakmica u režiji sudaca za ionako jake Španjolce

Dinamo je igrao još jednu povijesnu utakmicu, kod Villareala je trebao pobijediti, nakon minimalnog gubitka na Maksimiru, i ući u polufinale Europske lige. Dinamo je u prvoj utakmici, po ocjeni sudačkih eksperata oštećen za nedosuđeni jedanaesterac, a i u drugoj suci su prelomili utakmicu. Pomoćni sudac je označio zaleđe domaćih u 36′, ali u VAR sobi mislili su drukčije.

Dinamo se do tada dobro držao, ali je primio gol u toj 36′ nakon što je, izgledalo je na snimci, u zaleđu loptu primio Chukuweze, ušao u kazneni prostor i dodao Alcaceru, koji zabija pored nemoćnog Livakovića. Isprva je bilo označeno zaleđe, ali je VAR ustvrdio da zaleđa nije bilo.

Na Areni sport analizirali su snimku i utvrdili da je VAR uzeo krivi trenutak za povlačenje crte, pa su povukli svoju i zaključili da je bilo na knapp. Robert Prosinečki koji je bio u studiju ocijenio je da nije bilo zaleđa.

Dinamo je nakon te situacije pao i u 42′ Moreno zabija za 2:0, rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Oršić je smanjio u 74′ na 2:1. Za više nije bilo ni sreće ni snage. Livaković je nekoliko puta spasio Dinamovu mrežu.

Villareal – Dinamo 21:00

VILLARREAL: Rulli – Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza – Parejo, Capoue, Trigueros – Moreno, Alcacer, Chukuweze

DINAMO 4-2-3-1 Livaković – Gvardiol, Caterine, Lauritsen, Ristovski – Jakić, Ademi, Majer, Oršić, Ivanušec – Petković

Sudac: Danny Desmond Makkelie, Nizozemska

—————————————————————————————————————————-

Villareal – Dinamo 2:1 (3:1)

90+3′ Kraj

90′ Dinamo je tražio jedanaesterac, jer je navodno domaći igrao rukom, ali na snimci se vidi da nije. Igra se tri minute nadoknade

89′ Pedraza van, Moreno unutra, Chukuweze van, Pena ulazi, Baena ulazi, Alcacer van

87′ Slobodni udarac za Dinamo na rubu kaznenog prostora domaćih. Oršić puca preko gola

84′ Parejo van, Coquelin ulazi

82′ Mišić i Perić ulaze, Caterine i Ademi van

81′ Chukuweze puca, Livaković opet spašava mrežu

76′ Chukuweze pogađa vratnicu; Ivanušec van, Atiemwen ulazi

74′ Oršiiiić 2:1

69′ Korner za Dinamo, nema opasnosti po domaće

65′ Moreno puca, Livaković spašava Dinamo od trećeg gola

64′ Krasna akcija Gvardiola, dodaje Oršiću, koji puca malo pokraj gola

62′ Majer van, Franjić ulazi, Ristovski van, Stojanović ulazi, Trigueros van, Gomez ulazi

60′ Triguerosu žuti

59′ Korner za domaće, izbijeno

55′ Korner za Villareal, nema opasnosti

52′ Oršić puca malo pored gola domaćih

51′ Chukuweze puca malo pored Livakovićevog gola

49′ Majer je ukrao loptu i izbio pred Rullija, ali mu ovaj skida loptu

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

—————————————————————————————————————————–
45+1′ Domaći vode 2:0, poluvrijeme

42′ Moreno 2:0

40′ Jakiću žuti

36′ Villareal je zabio gol, ali iz zaleđa u kojem je bio Chukuweze. VAR kaže da je sve ok, 1:0, Alcacer

30′ Domaći imaju 65% posjeda

28′ Ubačaj Petkovića, Oršić puca preko gola

25′ Chukuweze nakon kornera trese stativu Livakovićevog gola

25′ Korner za domaće, iako se lopta odbila od Pedraze

19′ Pedraza oštro u kazneni prostor, Livaković hvata

16′ Foyth je nagazio Gvardiola, ali nema žutog kartona

11′ Oršić puca s više od 20 metara u vratara Rullija

10′ Villareal ima 63% posjeda lopte

8′ Domaći pokušavaju uglavnom napasti preko Chukuwezea, s desne strane

6′ Bez konkretnih akcija, Dinamo dobro stoji u obrani

3′ Početna inicijativa domaćih

1′ Utakmica je počela