9.2 C
Naslovnica Sport Liga prvaka: Prednost Cityja i Reala, Modrić upisao asistenciju

Liga prvaka: Prednost Cityja i Reala, Modrić upisao asistenciju

Nogometaši Real Madrida i Manchester Cityja upisali su pobjede u prvim susretima četvrtfinala Lige prvaka. Madriđani na uzvrat odlaze s prednošću od 3:1, a momčad Pepa Guardiole došla je do slavlja od 2:1 u samoj završnici, piše HRT.

KONAČNI REZULTATI:

Manchester City – Borussia Dortmund 2:1
Real Madrid – Liverpool 3:1

Manchester City je na svom Etihadu svladao Borussiju Dortmund 2:1.

Domaćin je, nakon što je kontrolirao susret od prve minute, poveo u 19. golom Kevina De Bruynea koji je pokupio loptu unutar šesnaesterca i zabio za 1:0.

U 30. minuti sudac je najprije dosudio kazneni udarac za Manchester City, nakon oštrog starta Emrea Cana, da bi nakon konzultacija s VAR-om promijenio odluku.

Velika prilika Erlinga Haalanda za izjednačenje u 48. minuti, no loše je pucao. Uslijedile su dvije dobre prilike domaćina, u 65. minuti Marwina Hitza i u 76. Kevina De Bruynea, no nije došlo do promjene rezultata.

U 84. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Strijelac je Marco Reus, loptu je u šesnaesterac uputio Haaland. I kad se činilo da će susret završiti remijem, Phil Foden je u 90. minuti zabio za vodstvo Cityja od 2:1.

U dvoboju momčadi koje zajedno imaju 19 naslova prvaka Europe. Real Madrid je svladao Liverpool 3:1.

Luka Modrić za Madriđane je odigrao cijeli susret.

Prva dobra prilika na utakmici u 13. minuti i to za domaćine. Junior Vinicius je u šesnaestercu snažno pucao glavom, no nije bio dovoljno precizan. Brazilac se iskupio u 27. minuti kad je postigao vodeći gol za Madriđane. Asistirao mu je Toni Kroos. U 36. minuti Real dolazi do prednosti od 2:0, strijelac je bio Marco Asensio.

U 51. minuti Mohamed Salah je zabio gol i smanjio zaostatak Liverpoola na 1:2. Na potvrdu pogotka trebalo se sačekati jer se sudac odlučio konzultirati s VAR-om. Nakon pregleda snimke, gol je priznat.

Junior Vinicius postiže svoj drugi gol na utakmici za 3:1 vodstvo Reala u 65. minuti. Asistirao mu je Luka Modrić, piše HRT.