6.8 C
Naslovnica Sport Kovačev Monaco deklasirao Metz i maksimalno se približio drugom mjestu

Kovačev Monaco deklasirao Metz i maksimalno se približio drugom mjestu

Nogometaši Monaca nastavili su sa sjajnom formom i u posljednjih šest kola sezone će ući s jako dobrim šansama za ugroziti i vrh i napasti naslov prvaka. Monaco je drugu pobjedu u nizu upisao protiv Metza, i to s vrlo uvjerljivih 4:0.

Posebno je zanimljivo da u prvom dijelu nije bilo pogodaka uz gredu Kevina Vollanda u 33. minuti, već je Monaco četiri gola zabio u samo 39 minuta. Pomogla su tome i dva kaznena udarca iz kojih su pali prvi i posljednji pogodak.

Sve je otvorio Cesc Fabregas, iskusni Španjolac je u 50. minuti realizirao udarac s bijele točke koji je skrivio Marc-Aurele Caillard prekršajem u svojih 16 metara. Samo dvije minute kasnije je već 2:0, ovaj put je strijelac Volland koji iz dobre situacije ne griješi dvaput te ispravlja gredu iz prvog dijela.

Mirovale su mreže 25 minuta, a onda je na scenu stupio Wissam Ben Yedder. Izraelac je prvo u 77. silovito pogodio pod gredu za 3:0, dok je u 89. realizirao novi kazneni udarac. Drugi penal je skrivio John Boye koji je za svoj start dobio i žuti karton koji mu je bio drugi pa je Metz kraj dočekao s desetoricom.

Monaco je tako stigao na 62 boda, bod manje od Lillea i PSG-a koji igraju međusobno pa bi Niko Kovač i njegova ekipa lako nakon kompletiranja kola mogli biti na bod od drugog mjesta, ili na dva boda od vrha u slučaju remija u kasnijoj utakmici. Metz je bez pobjede u četiri susreta te je na devetom mjestu, piše RTL.