4 C
Naslovnica Sport VIDEO Dinamo u derbiju pobijedio Rijeku, evo i izjava nakon utakmice

VIDEO Dinamo u derbiju pobijedio Rijeku, evo i izjava nakon utakmice

Derbi utakmica 24. kola HT Prve lige na maksimirskom stadionu završila je pobjedom Dinama protiv Rijeke od 2:0.

Dinamo je opet samostalno na vrhu ljestvice. Ima dva boda više od Osijeka, ali i jedan susret manje odigran.

Odlično je Dinamo otvorio utakmicu. Odlučno je krenuo po rani pogodak i on se dogodio u 27. minuti. Lijepu akciju odmjerenim je udarcem zaključio Ivanušec za 1:0.

Nakon toga je uslijedilo odlično razdoblje igre u kojem su obje momčadi vrlo opasno prijetile, a najbolju priliku je imao Menalo za Rijeku, no njegov je udarac zaustavio domaći okvir vrata.

U nastavku je Dinamo tražio drugi pogodak i potvrdu pobjede koja se dogodila u 67. minuti. Strijelac je bio Oršić čime je Dinamo “zabetonirao” novu pobjedu, osmu u nizu (u svim natjecanjima). U posljednje četiri utakmice Dinamo nije primio ni pogodak.

Kao i sve ranije utakmice ovog kola, tako je i u Zagrebu susret započeo minutom šutnje u znak preminulog velikana Dinama i hrvatskog nogometa Zlatka Kranjčara, piše HNTV.

HT Prva liga, 24. kolo: Dinamo – Rijeka 2:0 (Ivanušec 27., Oršić 67.)