Od zadnje utakmice Lige prvaka proteklo je više od dva mjeseca, ali evo, napokon smo je dočekali. I to kakve poslastice u prvom danu osmine finala najvećeg europskog nogometnog natjecanja.
Barcelona na Camp Nouu dočekuje PSG, dok će Leipzig ‘ugostiti’ Liverpool u Budimpešti na “Puškaš Areni”. Trebao je to biti sudar bivših suigrača Messija i Neymara, ali ispriječila se ozljeda Brazilca, po tko zna koji put u ovom dijelu godine…
Francuski mediji pišu da Neymar ima drugi stupanj ozljede aduktora koji zahtijeva pauzu od mjesec dana, a uzvratna utakmica u Parizu na rasporedu je 10. ožujka, što bi značilo da ćemo možda vidjeti brazilskog velemajstora u odlučujućoj utakmici protiv svojeg bivšeg kluba koji ga je prodao sadašnjem za 222 milijuna eura što je i dalje najskuplji transfer u povijesti nogometa.
Osim njega, Mauricio Pochettino ne može računati na Di Mariju, Bernata i Dagbu, dok je Rafinha još pod upitnikom, a Ronald Koeman nema u kadru Braithwaitea, Coutinha, Fatija, Piquea i Sergija Roberta.
U Barceloni su ionako svi više-manje zamjenjivi, važno da je tu ‘gazda’ – Leo Messi. S druge strane, glavno oružje Parižana bit će Kylian Mbappé koji baš sada trebao pokazati svoju veličinu u izostanku drugih važnih igrača.
Njihov ogled u osmini finala već smo gledali 2017., a Barca je prošla u jednom od najvećih preokreta u povijesti moderne Lige prvaka. Podsjetimo, PSG je prvu utakmicu pobijedio 4-0, a Barcelona je na Camp Nou pobijedila 6-1 zabivši tri gola od 88. do isteka sudačke nadoknade. Najbolji igrač utakmice bio je, pogađajte – Neymar.
Druga utakmica večeri bit će upamćena kao nesvakidašnja jer Leipzig svoju ‘domaću’ utakmicu mora odigrati izvan svoje Njemačke. Liverpool ne može doputovati u Njemačku zbog odluke tamošnjih vlasti koji brane sve dolaske iz Velike Britanije u strahu od novog soja korona virusa.
Julien Nagelsmann u ne može računati na Forsberga, Szoboszlaija, Laimera, Hartmanna i Heinrichsa, ali to je samo igla u plastu sijena za ono što se događa u taboru gostiju iz Liverpoola. Evo njihovog podužeg popisa: Fabinho, Gomez, Jota, Matip, Origi, van Dijk, a pod upitnikom su još Davies, Keita i Milner.
Jürgen Klopp će morati još jednom eksperimentirati, jer ono što su odigrali u proteklih par utakmica nije ličilo na ništa. Pogotovo ona završnica u utakmici protiv Leicestera zbog kojih Klopp, navodno, i danas ne može spavati. Tri poraza zaredom zvono su za uzbunu u engleskom prvaku, a Klopp je postao i prvi favorit za otkaz na Otoku.
Leipzig i Liverpool još nisu odigrali službenu utakmicu, a ovo je idealna prilika za Nijemce da statistiku otvore pobjedom, pišu 24sata.
Evo gdje možete gledati osminu finala Lige prvaka:
Barcelona – PSG (PlanetSport 1, 21.00)
Leipzig – Liverpool (PlanetSport 2, 21.00)