-1 C
Naslovnica Sport VIDEO Dinamova minimalna pobjeda za povratak na vrh

VIDEO Dinamova minimalna pobjeda za povratak na vrh

Dinamo je zadržao korak s Osijekom, nakon pobjede u 20. kolu HT Prve lige. Modri su slavili u Puli protiv Istre 1961 s minimalnih 1:0.

Relativno mirno je bilo prvo poluvrijeme u kojem je Dinamo diktirao ritam te je napadao, no domaći sastav se prilično lako branio i čuvao nulu. I skoro je prvih 45 minuta završilo bez pogodaka, ali je u 36. minuti zabljesnuo Atiemwen koji je postigao gol, nakon asistencije Gavranovića. Bila je to treća utakmica u nizu u kojoj je Atiemwen zabio.

U nastavku je Dinamo imao nešto veći broj prilika, u jednom trenutku se otvorio i domaćin, a najbolju je šansu opet imao Atiemwen. No, u 73. minuti je pogodio okvir vrata, a ne suparničku mrežu.

Do kraja je Dinamo zadržao prednost i opet se bodovno izjednačio s Osijekom uoči velikog derbija protiv tog suparnika. Izdvojimo i ozljedu Joška Gvardiola koji je izašao iz igre na početku duela.

HT Prva liga, 20. kolo: Istra 1961 – Dinamo 0:1 (Atiemwen 36.), piše HNTV.