7.6 C
Naslovnica Sport Dinamo u gustoj magli dvaput pogodio, Osijek u malo manje gustoj tri

Dinamo u gustoj magli dvaput pogodio, Osijek u malo manje gustoj tri

U 19. kolu HT Prve lige Dinamo je uspješno obavio domaću zadaću. Rutinski i s 2:0 je pobijedio Lokomotivu.

Kao i u Osijeku ranije tako je i na maksimirskom stadionu magla stvarala velike probleme. No, Dinamo je vrlo brzo otključao obranu Lokomotive kada je u devetoj minuti Gavranović lijepo naciljao s vrha šesnaesterca.

Taj je pogodak uvelike skinuo pritisak s leđa Dinamovih igrača koji su pod svaku cijenu tražili tri boda nakon poraza od Šibenika. Gotovo s pola snage Dinamo je kontrolirao utakmicu. Suparniku nije dozvolio ni jednu šansu, a ujedno je taj rani gol ipak malo usporio Dinamove igrače.

Na drugi pogodak se čekalo sve do 63. minute. Strijelac je bio Atiemwen, drugu utakmicu u nizu i to samo minutu nakon što je ušao u igru.

Time je priča na Maksimiru završila i do kraja se nije događalo ništa uzbudljivo, piše HNTV.

HT Prva liga, 19. kolo: Dinamo – Lokomotiva 2:0 (Gavranović 9., Atiemwen 63.)

Osijeku nova tri boda

Nogometaši Osijeka i dalje guraju kroz HT Prvu ligu u pobjedničkom ritmu. U domaćem susretu 19. kola Osijek je svladao Slaven Belupo s 3:0.

Gusta magla bila je problem za igrače obje momčadi, a u prvom poluvremenu čak je nešto bolji dojam ostavio Slaven Belupo koji je imao dvije dobre šanse (Knöll i Krstanović). Kao i ranije u sezoni, tako je i ovaj put vrlo siguran na osječkim vratima bio Ivušić. U nadoknadi prvog dijela Osijek je poveo, strijelac je bio Brlek.

Osijek je pitanje pobjednika riješio brzopotezno na startu drugog poluvremena. U 52. minuti je dobro reagirao Žaper, nakon slobodnog udarca Bočkaja, dok je u 55. minuti Bohar zabio za 3:0.

Time je zaključena utakmica te je Osijek lakoćom sačuvao nova tri boda koja ga uz Dinamo drže i dalje na vrhu ljestvice.

HT Prva liga, 19. kolo: Osijek – Slaven Belupo 3:0 (Brlek 45.+3, Žaper 52., Bohar 55.)