32.8 C
Naslovnica Sport Madonna di Campiglio: Novi bodovi za Zubčića

Madonna di Campiglio: Novi bodovi za Zubčića

Filip Zubčić osvojio je 20. mjesto u slalomu Svjetskoga kupa u Madonni di Campiglio. Za pobjednikom Norvežaninom Henrikom Kristoffersenom zaostao je sekundu i sedam stotinki. Drugo je mjesto osvojio još jedan norveški skijaš Sebastian Foss-Solevaag, vodeći nakon prve vožnje, a treće Talijan Alex Vinatzer.

U prvoj su vožnji nastupila četiri hrvatska skijaša, a samo je Zubčić ušao u drugu vožnju.

Istok Rodeš nije uspio ponoviti nastup kakav mu je prije dvije godine donio sedmo mjesto na ovoj stazi. Njegov zaostatak za najbržim bio je gotovo četiri sekunde (3.71), što je bilo dovoljno za 41. mjesto.

Kvaliteta staze nije dopuštala skijašima s višim startnim brojevima postizanje boljih rezultata. Tako je Matej Vidović s brojem 56 bio tri stotinke brži od Rodeša i završio na 40. mjestu, dok je Samuel Kolega s brojem 59 zaostao 4.64 sekunde, što je bio 50. rezultat među 53 skijaša koji su došli do cilja, javlja HRT.