12 C
Naslovnica Sport Filip Zubčić bio drugi nakon prve vožnje veleslaloma u Alta Badiji, završio...

Filip Zubčić bio drugi nakon prve vožnje veleslaloma u Alta Badiji, završio na 10. mjestu

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić u nedjeljnu je prvu vožnju veleslaloma za Svjetski kup na stazi Gran Risa u talijanskoj Alta Badiji krenuo sa startnim brojem jedan. Ušao je u cilj s vremenom 1:13.53 što je bilo dovoljno za drugo mjesto u prvoj vožnji iza Francuza Pinturaulta za kojim je zaostajao samo 26 stotinki uoči druge vožnje.

U drugoj vožnji imao je 23. vrijeme i završio na 10. mjestu. Pinturault je s 15. vremenom druge vožnje ipak osvojio 1. mjesto, sa sedam stotinki prednosti.

Zubčić je u posljednja dva veleslalmoma završio na postolju. U Santa Caterini bio je prvi pa treći samo tri dana, piše gol.hr.