5 C
Naslovnica Sport VIDEO Rijeka u 92. minuti prošla u Kupu, Dinamo se mučio s...

VIDEO Rijeka u 92. minuti prošla u Kupu, Dinamo se mučio s lošim terenom i drugoligašem Rudešom

Treću godinu za redom Rijeka je u osmini finala Kupa gostovala kod Varaždina. Treći put je pobijedila Rijeka i opet s istim rezultatom (2:1).

Prije dvije godine Čolak je zabio u sudačkoj nadoknadi za prolaz Rijeke, a i ovaj put je Varaždin pao u dodanom vremenu. Murić i Menalo su na koljena bacili cjelokupnu domaću obranu te je Menalo zabio za pobjedu svoje momčadi.

Inače, Varaždin je poveo u 39. minuti kada je Posavec glavom lijepo naciljao, nakon ubačaja iz kornera. Vodio je domaćin sve do 78. minute kada je izjednačio Galović, a nastavak riječkog pritiska na kraju je okrunjen golom i pobjedom Rijeke za četvrtfinale.

Hrvatski nogometni kup, osmina finala: Varaždin – Rijeka 1:2 (Posavec 39./Galović 78., Menalo 90.+2)

MAMIĆ: BILA JE OVO KARAKTERNA UTAKMICA, USPJELI SMO

Dinamo se u osmini finala Kupa gotovo podjednako mučio s lošim terenom i drugoligašem Rudešom, suparnikom s druge strane. Na kraju je ipak pronašao put do četvrtfinala, a nakon slavlja 2:0 trener Dinama Zoran Mamić je izjavio:

– Teška je bila ova utakmica. Na ovakvom travnjaku se nije moglo igrati brzo ni kombinirati. Nazovimo ovu utakmicu karakternom i u tom pogledu sam zadovoljan. Teren? Pa nemoguće je bilo igrati i nakon svega je jedino važno da se nitko nije ozlijedio. Smijali smo se prije utakmice kada smo vidjeli kako Robbie Burton gleda na travnjak. On to u životu nije vidio. Znamo kakvi su travnjaci tamo otkuda je došao, piše HNTV.