20.8 C
Naslovnica Sport Iz minute u minutu, Europska liga, Dinamo-CSKA: Pobjeda za kraj grupne faze

Iz minute u minutu, Europska liga, Dinamo-CSKA: Pobjeda za kraj grupne faze

Nogometaši od Dinama od 21 sat lovili su jedan ludi rekord, a plasman u europsko proljeće već izborili u 5. kolu Europske lige. Da nisu primili gol bili prvi klub u povijesti Lige prvaka i Europske lige koji je cijelu grupnu fazu odigrao bez primljenog gola.

U redovima Dinama nije bilo Brune Petkovića koji je u dvoboju prošlog kola dobio treći žuti karton i nema pravo nastupa. S druge strane nije bilo Nikole Vlašića, najboljeg igrača CSKA.

Dinamo je vodio do 76′ minute s 3:0 i malo mu je falilo da sruši rekord. Završilo je 3:1.

Dinamo-CSKA (21:00)

Dinamo: Livaković, Moharrami, Theophile-Catherine, Gvardiol, Leovac, Jakić, Ademi, Kastrati, Majer, Oršić, Gavranović

CSKA: Akinfejev, Maradišvili, Divejev, Vasin, Šenikov, Obljakov, Bistrović, Zajnudinov, Akhmetov, Sigurdsson, Škurin

Sudac: Tiago Martins, Portugal

—————————————————————————————————————————–

Dinamo-CSKA 3:1

90+3′ Kraj, pobjeda Dinama 3:1

80′ Franjiću žuti, napucao mu je loptu u ruku ruski igrač. Slobodan udarac izveo je Bistrović, Livaković brani, pa opet odbijanac koji iz prve puca Čalov – i to nogom. Sjajno.

78′ Karpov umjesto Divejeva, Tolić umjesto Majera, Ćuže umjesto Oršića

76′ Bistrović 3:1

74′ Korner za goste, kontra Kastraatiiii 3:0

71′ Gaič umjesto Šenikova

70′ Oršić puca preko gola

65′ Korner za goste, nema opasnosti

63′ Čalov umjesto Škurina, Tiknizjan umjesto Akhmetova

51′ Vasinu žuti

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45+2′ Korner za CSKA, nema opasnosti, kraj prvog poluvremena. Dinamo vodi 2:0

45+1′ Moharrami puca pokraj gola

45′ Oršić gađa vratnicu drugi put

41′ Oršiiić 2:0Kastrati je ubacio

36′ Kastrati je pucao nakon kontre Dinama, od bloka u korner. Majer je ubacio, Akinfejev spašava udarac Gavranovića iz neposredne blizine

34′ Ademi je ozlijeđen, izlazi van, ulazi Franjić

28′ Gvardioool 1:0 Sjajan skok na Majerov ubačaj

21′ Oršić u prodoru, puca i gađa vratnicu

19′ Zajnudinov je laktom u skoku u glavu pogodio Leovca. Perić mora ući umjesto njega. Nije dosuđen niti prekršaj za Dinamo

17′ Korner za Dinamo, nema opasnosti

15′ Majer puca pokraj gola gostiju

10′ Oršić puca, od bloka u korner, nema opasnosti

3′ Korner za Dinamo, pa još jedan, gosti su očistili

2′ Gavranoviću žuti zbog simuliranja, bacio se u kaznenom prostoru gostiju