Jadranski derbi u blatnjavom vaterpolu, Rijeka odnijela bodove s Poljuda

Nogometaši Rijeke pobijedili su na Poljudu Hajduk s 2:1 u Jadranskom derbiju u sklopu 14. kola Prve HNL. Domaćini su poveli, no gosti su zatim postigli dva gola i došli do šeste pobjede i plasmana na četvrto mjesto. Splićani su pali na peto mjesto.

U osmoj minuti susreta nakon ubačaja Jakoliša s desne strane lopta je pogodila Galovića, a sudac Batinić otišao je provjeriti situaciju. Nakon pregleda snimke dosudio je penal za goste. Sigurni izvođač u devetoj minuti bio je Mijo Caktaš.

U 40. minuti gosti su došli do izjednačenja. Strijelac je bio Stjepan Lončar. Tomečak je ubacio, lopta je preletjela Jakoliša i pala na noge Lončaru koji je zatresao mrežu.

Rijeka u 69. minuti dolazi do potpunog preokreta na Poljudu i vodstva od 2:1. Pogodak je postigao Luka Menalo na asistenciju Andrijaševića, piše HRT.

Inače, derbi je odigran po jakoj kiši i poprilično poplavljenom terenu.

Početni sastavi:

HAJDUK: Posavec, Jakoliš, Simić, Dimitrov, Dolček, Jradi, Jurić, Jairo, Caktaš, Gyurcso, Umut.
RIJEKA: Nevistić, Tomečak, Smolčić, Galović, Capan, Štefulj, Murić, Halilović, Lončar, Kulenović, Andrijašević.