17.8 C
Naslovnica Sport Iz minute u minutu, Europska liga, Feyenoord- Dinamo: Modri u Nizozemskoj potvrdili...

Iz minute u minutu, Europska liga, Feyenoord- Dinamo: Modri u Nizozemskoj potvrdili europsko proljeće

Dinamo od 18.55 igrao je susret petoga kola Europske lige u gostima kod Feyenoorda i pobjedom 2:0 kolo prije kraja grupne faze prošao u drugu fazu natjecanja.

U prvom poluvremenu utakmica bez prilika, ali je na kraju Dinamo poveo iz jedanaesterca. U drugom poluvremenu zabio je Majer i tako je Dinamo osigurao europsko proljeće.

Feyenoord- Dinamo (18:55)

FEYENOORD 4-3-3 Marsman, Geertruida, Spajić, Senesi, Johnstone, Mallacia, Toornsta, Kökçü, Berghuis, Diemers, Linssen

DINAMO 4-3-1-2 Livaković – Moharrami, Lauritsen, Theophile, Gvardiol – Ivanušec, Ademi, Jakić – Majer, Kastrati, Petković

—————————————————————————————————————————–

Feyenoord – Dinamo 0:2

90+3′ Kraj, Dinamo je pobijedio 2:0

90′ Igraju se tri minute nadoknade. Senesiju žuti

87′ Petković van, Tolić unutra, Kastrati van, Perić unutra

86′ Petkoviću žuti. Korner za domaće, izbijeno

82′ Berghuisu žuti, pokosio je Ademija

79′ Korner za domaće, Livaković izbija

72′ Oršić umjesto Ivanušeca. Kastrati je lijepo ubacio na peterac, ali Petković nije stigao

71′ Bannis je na pet metara ispred Livakovića promašio loptu

70′ Teixeira umjesto Diemersa

65′ Franjić umjesto Majera

64′ Korner za domaće, nema opasnosti

56′ Domaći su imali slobodan udarac, ubacili, ali Livaković je to lako primirio

52′ Majer je zabio gol, 2:0Petković je dodao do Ademija, a kapetan Dinama daje Majeru koji zabija.

50′ Gvardiol je sjajno povukao, ali ga je Geertruida srušio i zaradio žuti

48′ Bannis puca, Livaković hvata bez problema

46′ Mallacia žuti

46′ Umjesto Spajića ulazi Botteghin, počelo je drugo poluvrijeme

—————————————————————————————————————————-
45+5′ Petkoviiić 1:0, Kraj poluvremena

45+4′ Jedanaesterac za Dinamo, Kastrati je pucao, golman odbio Kökçü je napravio jedanaesterac. Srušio je Kastratija kad je ovaj pokušao ponovno pucati

45′ Minuta nadoknade, Spajiću je pukla koža na čelu, umjesto lopte udario je u Petkovićevu glavu

43′ Toornsta žuti karton

36′ Bannis umjesto Linssena

34′ Linssen je ozlijeđen

26′ Korner za Dinamo, nema opasnosti

24′ Theophile žuti

23′ Spajiću žuti, prekršaj na Petkoviću

20′ I dalje ništa konkretno, Kökçü je pokušao pucati, pokraj Dinamovog gola

14′ Igra se čvrsto, uglavnom na sredini terena, bez većih prilika

7′ Početno ispitivanje snaga

…………………………………………………………………………………………………………….